Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám ma kapta meg az...

A kiskutyám ma kapta meg az első adag féregtelenítőt, elkaphatom tőle a férgeket?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem mért kapnád el tőle a férgeket valószinüleg már kikakilta
2010. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, ma reggel kapta meg az első adagot, még vár rá 3 másik, de nem ma
2010. máj. 19. 16:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mossal kezet kutyazas utan es keruld a nyalaval/szekletevel valo erintkezest!
2010. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én ma puszilgattam mert még nemtudtam hogy megkapta a féreghajtót, akkor elkaptam lehet?
2010. máj. 19. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy elkaptál valamit is a kutyitól!

Sőt az sem biztos hogy a kutyus egyáltalán férges volt !:)

2010. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem kapod el a férgességet, ha a kutya féreghajtót kap. Ha elkapod, akkor azt már régen elkaptad, hiszen ha eddig férges volt és ezért kell a féreghajtó akkor azt terjesztette eddig is a székletében is található petékkel. Figyeld a székletét, hogy vannak e benne férgek, vagy ilyen rizsszem szerű valamik. Na és mindig moss kezet kutyázás után. Ha nem férges egy puszitól te sem leszel az.
2010. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Féregpeték a kutya lábán, szőrén folyamatosan vannak, akár féreghajtózzák, akár nem. Maga a kutya is így fertőződik meg: kimegy a szabadba, összeszedi a petéket, amik egy másik kutya székletéből kerültek a fűre, majd szőrtisztogatás közben lenyalja a szőréről. Ezért kell negyedévente újra és újra féreghajtózni, mert lehetetlenség megelőzhi az újrafertőződést, hacsak nem él a kutya laboratóriumban.


Ha kézmosás nélkül a szádba viszed a kutyás kezedet, akkor megfertőződhetsz. Azonban a kutyaférgek emberben nem élnek meg...

2010. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A székletében amúgy nem kis férgek vannak, hanem nagyon hosszúak, mintha spagetti lenne vagy én nemtudom nagyon undorító..ez baj?
2010. máj. 19. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:
2010. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Baj, hogy undorító? Hát ilyen. Lehet, hogy a férgeknek meg mi vagyunk azok:))

A spagettiszerű férgek a kampósférgek, ez a leggyakoribb a kutyákban.

Igen, ember is elkaphatja bármelyik kutyaférget. De nem a féreghajtás miatt, hanem valami módon be kell jutni a szervezetedbe. A kutyák általában másik kutya fertőzött székletének elfogyasztásával, bolhák szétrágásával fertőződnek. Feltételezem, hogy Te ilyet nem csinálsz. Ritkább esetben bolhacsípés útján is el lehet kapni, ezért is kell védekezni a bolhák ellen.

2010. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!