Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panlellakásban tartható beagle?

Panlellakásban tartható beagle?

Figyelt kérdés
régen törpetacsim volt,nagyon szerettem,de mostmár kezdem "megunni". Láttam interneten egy képet,csak nem tudtam mi az,úgyhogy utána néztem,és kiderült ,hogy ez beagle...egyből nagyon megtetszett. Utánaolvastam és kiderült,hogy ez egy kopó...gondoltam magamban akkor ennek nagyon sok mozgásra van szüksége,úgyhogy keresek egy más fajtát. Aztán láttam,meg olvastam is,hogy \'lakásban is könnyen tartható\'...nagyon összekeveredtem.
2008. okt. 17. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mindenképpen ne.Én is akartam de asztán lemondtam
2008. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Okés,kössz!

Akkor visszatérek tacskóra...

2008. okt. 17. 19:47
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem még a tacsi sem az igazi panelba! Beaglet meg végképp ne!
2008. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Amugy tarthato ha nagyon lefáraztod de ha nem vagy otthon velle aakor nem ajánlom.

Amugy még a havanese-t ajánlom nagyon tündéri kutya.

2008. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

ha rám hallgatsz akkor semmiképp!!!elképesztő,hogy szinte sose fárad el.nincs megállás!hiper-szuperaktív!!!!!

neki se lesz jó,neked meg végképp nem!!!ha tacsi,akkkor ne sokat lépcsőztesd!!!

2008. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy tacskót tilos lépcsőztetni,mert úgynevezett "tacskóbénulás" következhet be.....tapasztalatból tudom,egyik tacskónk így halt meg....:'( .....szóval akkor beaglet semmiféleképp...kössz a válaszokat!
2008. okt. 18. 09:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen ne legyen Bagle!!

Tudom neked ajánlani a Bichon havanese-t mert eléggé könnyen tartható nem büdös és nem fogyaszt sokat nagyon barátságos gyerek kedvelő!!

Még a Westit vagy a Cairn terriert tudnám ajánlani de ők nem a legjobb természetűek,de azért elmondom neked milyenek is valójában hátha felkelti az érdeklődésedet!!

A Westiről pár szót:A Westi sokoldalú használatos okos,de nem túl komplikált lelkű terrier,jó alkalmazkodó képességgel ,valamint robusztus természettel rendelkezik.Aktív magabiztos kutya,probléma mentes hamar beilleszkedik egy mai családba.Gyerekek mellé is alkalmas,feltéve,hogy nem játékszernek,hanem társnak veszik,nem hagyják őket felügyelet nélkül és egyébként is következményesen nevelik.A Westi kimondottan éber,de nem csahol állandóan.Ha nincsen rá egy-egy lehetőségünk hogy megtegyük a napi"nagy kört" vele,az sem tragédia !! Szóval a Westi igazi kedvenc!!!


A Cairn terrier:

Ez az élénk,vidám és nagyon aktív kutya,amelyet eredetileg

apróvad vadászatra tenyésztettek,mára kitűnő,gyerekszerető

családi kutyává vált.Kezelhető nagysága és sportos lénye szinte bármilyen gazda számára kitűnő partnerré teszi,amelyet bárhová probléma mentesen magunkkal vihetünk.Elfogult hívei szerint megvan benne mindaz,amit jó tulajdonságként tartunk számon a terriereknél,ugyanakkor hiányzik belőle azok minden hátrányos vonása.Bátor,csupa tűz kis kutya,amely ugyan kedvesen szemtelen,mégis viszonylag könnyen kezelhető.Bár kertben is tartható,manapság inkább mint nagyvárosi szobakutya tesz szert egyre nagyobb népszerűségre.A lakásban nyugodt és nem csaholós,kint azonban megmutatja rettenthetetlen terrier-temperamentumát.Nem kell attól tartani hogy ölbe kell kapni,ha idegen kutyával találkozik.Ugyanakkor nem tartozik a kifejezetten verekedős terrierek közé,így gyerekek és idősek számára sem okoz problémát a sétáltatás.Valamikor ugyan az ő feladata volt a patkányok távoltartása a háztól,más kutyákkal,sőt macskákkal is gond nélkül összeszoktatható. A kert nem helyettesíti a napi sétát,a kutyának kapcsolatra van szüksége a környezettel és a fajtársaival is.A színétől eltekintve alapvetően ugyanaz mint a Westie,csak sokkal ritkább.Durva szőrét könnyű gondozni,csak egy kicsit formára tépkedik.akár 15 éves kort is megérhet,és mindvégig megőrzi vidámságát,ragaszkodását és érdeklődését a környezete iránt.

2008. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hú,kössz szépen,utána is nézek annak a Cairn terrirernek,a Westi meg ki van zárva mert szerintem nem szép.....ízlések és pofonok.
2008. okt. 20. 18:13
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát néztem képeket,de egyáltalán nem tetszik. Azért nagyon szépen köszönöm,de ha van valami más fajta lakásba való kutya amiről tudsz és nem ilyen kis macska-kutya keverék azt nagyon megköszönném!!!
2008. okt. 20. 18:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Jack russel terrier ?? Az milyen lakásban,vagy az "hiperszuperaktív"??
2008. okt. 20. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!