Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopsz tényleg a szelektív...

A mopsz tényleg a szelektív tenyésztés eredménye?

Figyelt kérdés

Évek óta mopsz tulajdonos vagyok és az idegeimre mennek az emberek azzal, hogy baszogatnak a kutyám miatt, hogy "ez csak egy takarmányfarkas, egy életképtelen rakás szar, semmi haszna nincsen, meg óriásira nőtt patkány."

Igen, valóban nem tud nyájat terelni, vadászni vagy házat őrizni, de rengeteg más állat sem tud.


Most újabban előkerült ez a szelektív fajoztatás dolog, hogy a kutyámnak azért lapos a pofája, mert az évszázadok során ilyenre tenyésztették ki.

Nekem azért vannak kételyeim a dologgal kapcsolatban, a bulldogoknak sincs valami hosszúkás pofájuk és rengeteg más fajnak is csak gyéren.

De ha még sincs igazam, akkor elfogadom viszont szeretnék látni egy képet az eredeti fajról, amiből kreálták a mostani laposképű mopszokat.



2017. júl. 6. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
2017. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amúgy hülyeség a kérdés. Bizonyított tény, hogy minden kutya őse a farkas, tehát már csak ezért sem lehet más, mint szelektív tenyésztés eredménye. Linkelj nekem képet nyomott orrú farkasról, légyszi.

2017. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya szelektív tenyésztés eredménye.


Kezdetben volt a farkas. Az ember mindig a legszelídebb, ember felé legbarátságosabban közeledő kölyköket tartotta meg.


Később - random mutáció eredményeként - születtek "különleges" kölykök: a fülük nem állt fel hanem lógott, a szőrük foltos lett nem egyszínű, vagy épp kisebbek voltak mint az átlag.


Az embernek ez megtetszett, és később egyre inkább arra fókuszáltak, hogy ezeket a tulajdonságokat a kölykök is örököljék.

2017. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes fajta szelektív tenyésztéssel alakult ki.
2017. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted milyen más alternatíva létezik? Hogyan máshogy jöhetne létre egy fajta, mint szelektív tenyésztés eredményeként?
2017. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, valóban. És ráadásul jól kib#szatak szegény párával.
2017. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, szelektív tenyésztés eredménye, mint minden kutya. Nem ártana néha HASZNÁLNI A RETKES GOOGLE-t, erősen kétlem, hogy erre ne lenne találat. -.-"
2017. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 piriiiii ***** válasza:
100%

Én nem szívnám ezt mellre, mert a legtöbb kutyatartó csak házikedvencnek tartja a kutyáját egyébként is, nem vesznek a juhász kutya mellé nyájat csak hogy meglegyen a kutya eredeti "célja".

Mára a kutyatartás szerintem elsősorban érzelmi alapokon nyugszik, jó esetben a kutya családtag, házikedvenc, aki szeretve van és nem sok valódi dolga akad a háznál. Persze sokféleképpen tartják a kutyát, van, ahol az ágyban fekszik a gazdájával, van, ahol láncra van verve állandóan.


Ennyi erővel én is mellre szívhatnám, hogy általában, ha mondom, hogy van egy mudim, csak bambán bámulnak, hogy az meg mi, vagy az utcán azt hiszik, hogy korcs.

Szóval, bocsi, de nem tudom, miért foglalkozol ezzel ennyire. Szereted a kutyádat? Ő szeret Téged? Egészségesek vagytok mindketten?

Ennyi nem elég?

2017. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal mások mit mondanak. Az emberek többsége nem azért tart kutyát, hogy az nyájat tereljen sőt a legtöbb kutya nem is tudja terelni a nyájat mert nincsenek kiképezve, betanítva. Szeresd a kutyád és bánj vele jól, ez a lényeg.
2017. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmi probléma, hogy a mopsznak nincs munkája - manapság sok kutya csak házikedvenc.


A mopszot viszont tényleg sajnálom - a lapos orra miatt nehezen kap levegőt, nyáron pláne, a kidülledő szeme is érzékenyebb, ésatöbbi, ésatöbbi.

2017. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!