Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Német dog...

Mennyibe kerül egy Német dog kutya?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem most van két favoritom:

Zenit, ivartalanított, chipelt, oltott, féregtelenített fiatal, kan, német dog keverék kutyus. Imádnivaló.


PJ, fiatal, ivartalanított, chippelt, oltott, féregtelenített kölyök-fiatal, szuka, német dog kutya. Érte is megbolondulok. :)


Amúgy árat nem tudok mondani, ők ingyen vannak, fajtamentett kutyusok. Ha rám hallgatsz, őket választod (ergo mentett kutyák közül választassz)

2008. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
34%
Én német dogot oltással,féregtelenitve 40 ezerért láttam.Nekem is német dogom volt.
2009. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A dognak nem csak a vételi ára a legdurvább, hanem amit megeszik!


És neki bizony nem jó akármilyen táp, mert tönkremennek a csontjai és az izületei.


Ezt is tudod vállalni?

2009. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy német dog 150-200 ezer forint között van. Szűretlen szülőktől, tözskönyv nélkül lehet, hogy kapsz negyvenért, de főleg egy nagytestű kutyánál és nem kockáztatnék.

Számítsd hozzá, hogy az első évben havonta megeszik 20-30 ezer forintot.

2009. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem olcsó. Én 100 körül láttam tenyésztőnél. (nem szaporítónál) De szerintem megéri rászánni ( ha van miből ) mert nagyon jó fajta, okos, tanítható, házőrző jellegű, de nem agresszív, gyerekekkel is jól el van. Ha úgy adódik a köv. kutyám dog lesz. Fel kell készülni az etetésre is ahogy az előttem válaszolók is írták, mert bizony nem keveset eszik. Az első 2 évben mindenképp minőségi táplálékot igényel, de a mennyiséget sem kell sajnálni. Azt olvastam, hogy kifejezetten nagy testű kölyök kutyáknak való táppal érdemes etetni (Eukanuba-tól ismerek ilyet, de biztos van más márkában is ilyen) És hát ezeknek a tápoknak nem 160Ft kg-ja mint a TESCO-s kutyatápnak... Szóval maga a kölyök sem olcsó, de főleg az van pénzben amit megeszik, na meg az oltások, a taníttatása, mert én mindenkinek azt javaslom vigye kutyaiskolába, mert egy ilyen nagy testű neveletlen kutyát elég nehéz megfogni....

Van a másik véglet amikor megveszik szaporítótól a kölyköt, mert gondolják így olcsóbban megússzák. Hát pont hogy nem. Mert a legtöbb ilyen kutya beteges, főleg a Dogra jellemző úgy tudom a csípő ízületi betegség (pontosan nem tudom mi a neve) ami az egész élet minőségét megváltoztatja, akár élete végéig gyógyszeres kezelésre szorulhat. Ez nem 2Ft-ba kerül. Könnyen rá mehet az ember gatyája is egy szaporítótól származó kutyára. Meg maga az érzés, hogy látod szenvedni a kutyust akit megszerettél. Szóval szerintem csak akkor vegyél ilyen kutyát (meg egyáltalán kutyát) ha normális helyről származik, nem beteg, ezt tudják is igazolni, a szüleit is megnézheted és ha biztos vagy benne, hogy hosszú ideig tudod gondozni, etetni.

2009. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

A német dog tenyésztői ára 100-150 ezer ft között mozog, de tényleg aza legdurvább amennyit elfogyaszt! Ráadásul az oltások, féreghajtő kúrák költségei és az egyéb állatorvosi költségek sem lebecsülendők!

Amúgy sem túl hosszú életű, átlagosan 8-10 évig élnek.

Ha tudod vállalni, nyugodtan szerezz be egyet, hatalmas de jámbor kutya, a kanoknál nem ritka a 80 kiló vagy az ennél is nagyobb súj, szoval elág nagy kutya, és erősen rángatja a pórázt is de erről természetesen le lehet szoktatni. MEGFELELŐ SZOCIALIZÁCIÓ ESETÉN nagyon hűséges, gazdáját rajongásig szerető kutyád lesz, aki megvesztegethetetlenül fogja őrizni a házat, a vagyont és mindent amit rá bízol!

Idegenekkel szemben bizalmatlan, sőt határozottan és keményen elutasítja a közeledésüket, tapasztalatból tudom, egyszer már egy német dog elküldött a melegebb éghajlatra:D

Sok sikert, remélem segítettem egy kicsit!

2009. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Egy minőség dog ára 100-tól a csilagos égig mozog.Nekem is van,nagyon jó vérvonallal rendelkezik.Mint írták előttem is,nem éri meg kockáztatni.Mi vettünk egyet kiskoromban még egy ''tenyésztőtől'' 10 ezerért.Hát az a kutya olyan is volt..meghalt 4 évesen hasvízkórban.Akkor még nem foglalkoztatott minket ez a törzskönyvezsdi,mostmár annál inkább!
2009. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2009. nov. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!