Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni? Bizonyíték...

Mit tudok csinálni? Bizonyíték nélkül is feljelenthetem?

Figyelt kérdés

kb. 2 hónapja a szomszéd szukája átszökött hozzám. Éppen tüzelt és nekem meg kan kutyám van szóval.... Próbáltam rávenni a szomszédot hogy ivartalanítsa, vetesse el stb... de azt mondta hogy nincs rá pénze. Sajnos nekem sem volt akkor. Aztán végül is azt mondta hogy sikerült kölcsön kérnie és ivartalanította. Ahhoz képest 1 hete megszülettek a kiskutyák. 8 kutya született. A szomszédom egész nap velem ordibált hogy a kutyák idegesítőek és hogy kötelességem átvenni az összeset. Nem tettem. Tegnap este amikor lefeküdtem láttam az ablakból hogy a szomszéd egy csomó téglát cipel az udvarra. Reggel amikor felkeltem és kimentem az udvarra a kutyám fejéből és mancsából ömlött a vér. Rohantunk az orvoshoz aki azonnal ellátta és meg is műtötte. Fél órája értünk haza. Akkor láttam hogy az udvar tele van téglákkal. Hogy tudom bebizonyítani hogy a szomszédom dobálta meg? Ha nincs bizonyíték akkor úgy is elhiszik a rendőrök??


Köszönöm hogy végig olvastad!


2010. máj. 21. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt igy szépne elmondod a rendöröknek és megteszed a feljelentést "ismeretlen tettes ellen", mert te nem gyanusithatod a szomszédot (de persze elmondod hogy ő tette, merthogy láttad)

majd a rendörök bebizonyitják a szomszéd bünösségét, az a dolguk

mondjuk egy ejnye-bejnyén kivül másra ne számíts ...

2010. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy őjabb 8 kiskutya kerül vödörbe/menhelyre :'(


Sajnálom a te kutyusodat, hogy így járt, valószínűleg ezzel semmit sem fog tenni a rendőrség, nekik egyszerűbb gyorshajtókat, kocsiban telefonálókat, meg füveseket zaklatni, mint fellépni egy agresszív állatkínzó ellen.


Viszont a tanulság az, hogy nem elég a lányokat ivartalaníttatni, akinek kanja van, annak is gondoskodnia kell, hogy ez ne történhessen meg.


Szegény kiskutyák, ha abortuszra/ivartalanításra nem volt pénz, akkor tartok tőle, hogy féreghajtót sem kapott a mamamájuk, és ők sem fognak, mint ahogy oltásokat sem. Remélem legalább nem fogják agyon csapni őket. Bár amilyen életre kilátásuk van, lehet, hogy jobban járnának.

2010. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a kutyákat ugye elveszik tőle??? Az sem biztos hogy a kiskutyák élnek e még. Olyan nagy bűntudatom van, ha magamhoz veszem a kicsiket ez mind nem történik meg. :(
2010. máj. 21. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

mit feljelenteni?

minimum jól megverni. vagy téglával megdobálni. a rendőrség töketlen és le is szarja. neked kell elintézned. vegyél revansot.

2010. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem tudnám bántani őt. Senkit nem tudnék még azt sem aki ekkora ROHADÉK! De most átmegyek és elkérem a kiskutyákat.
2010. máj. 21. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mostmár mindegy, ivartalaníts, hogy ne történjen meg mégegyszer. És szerintem ilyen helyzetben, ha van benned egy kis jó érzés, és még élnek a kicsit, akkor magadhoz veszed őket a mamájukkal együtt, féreghajtod, oltod, és már most elkezded hirdetni őket mindenhol a neten, illetve felveszed a kapcsolatot állatvédőkkel. Legalább arra az első 8 hétre amíg feltétlenül szükségük van a mamájukra, mindenképp gondoskodj róluk! És közben végig munkálkodj azon, hogy valami gazdit találj nekik. Ez a legjobb amit a tehetsz.


Esetleg érdemes lenne állatvégőkhoz fordulnod, hátha ők tudnak hatni a rendőrségre, de neked kb esélyed nincs, csak még mérgesebb lesz rád a szomszéd, ha rá küldöd őket.

2010. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
A mamájukat is vidd akkor! Tejre van szükségük!
2010. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a Fehérkereszt Ligát, ők fellépnek helyetted és melletted, ahogy akarod:

[link]


Állatvédelmi perekkel foglalkozik:

Dr. Pozsonyi Anikó

Ügyvéd

Iroda neve: Dr. Pozsonyi Anikó

Iroda címe: 1051 Budapest, Mérleg u. 7.

Telefon: 266-5217

Fax: 266-5217

E-mail:


Értesítési cím

Cím: 1051 Budapest, Mérleg u. 7.

Telefon: 266-5217

Fax: 266-5217


Telefonon biztos ad tanácsot ingyen is.

Hívd fel ezeket, mielőtt bármit tennél!

2010. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyet agyonverném, vagy jó dühösen megfenyegetném, de úgy hogy összeszarja magát, aztán tanul belőle. Ha feljelentene testi sértésért, akkor meg én őt állatkínzásért. Szemet szemért.
2010. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!