Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogják már fel a...

Miért nem fogják már fel a "kutyások", hogy a tojás nem jó, és felesleges egy kutyának?

Figyelt kérdés

A tojásfehérje lebontja a szervezetbe kerülő biotin molekulákat, ami - mint ismeretes - a szőrzet szépségéért felelős, tehát nem hogy szép, fényes szőrzetet csinál, hanem még káros is! Az állatorvosom (aki országszerte ismert szakember) azt mondja, ez nem csak az a nyers tojásra igaz, hanem a főtt/sült tojásra is, és nagyobb mennyiségben mérgező!


A tojássárgája még elfogadható kiegészítő lehet, de teljesen felesleges, nagy mennyiségben meg bélgörcsei vannak tőle a kutyának, mert gázok képződnek.


Miért hangoztatja azt minden "énvagyokalegjobbkutyatartó" idióta, hogy adjon a tapasztalatlan kutyás kiegészítőnek tojást ezek alapján? Ha már én ajánlok valamit, meg ezzel a sz*rral tömném a kutyámat, utána néznék, vagy kérdeznék, igaz-e az az idióta mende-monda, hogy a kutyának szép fényes, dús szőre lesz a tojástól.


Bocs a kirohanásért, 20 éve tenyésztek egy bizonyos fajtát (akiket soha nem tömtem tojással, még is gyönyörű szőrzetük van, és van köztük jó pár champion és BIS győztes is), elég régóta látogatok ide, de egyszerűen nem értem, hogy adnak ezek az emberek tanácsot. Abba nem gondolnak bele, hogyha ezt valaki elolvassa, aztán komolyan veszi, lemérgezheti akaratlanul más kutyáját?


2010. máj. 23. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én volt amikor adtam tojást a kutyáimnak sokáig és gyönyörűek voltak akkor hogy alakult ki ez a vélemény vagy hogy nem lett baja egyiknek sem? Bocs de inkább ezt adom ami még természetes és melegen veszem ki a tyúkom alól mint hogy bogyókkal tömjem! Annyi minden mű manapság...
2010. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondták már, hogy adjak a kutyámnak tojást és milyen gyönyörű lesz tőle a szőre de én nem nagyon szoktam. Nagyon ritkán került rá sor. Viszont ismerek olyant aki napi 1 tojással eteti a kutyáját.
2010. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A biotin máshogy is elérhető, például rengeteg van a májban, zabban, nem kell feltétlenül biotin tablettával tömni szerencsétlen kutyát. Arra lennék kíváncsi, honnan veszitek TI, hogy a tojás jó? Mert NEM jó. Beképzelheted, hogy szebb lesz tőle a kutya szőre, de az nem a tojástól van (a sárgájában van egy nagyon kevés biotin, de elenyészően kicsi a májéhoz képest).
2010. máj. 23. 20:45
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség, igenis jó a kutyának a tojás...írtál egy oldalt, de tartalom az nincs.
2010. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz most? Tessék, itt van pár oldal, ahol van szó a biotinról, és a tojásról:


Biotin:


[link]


Tojás:


[link]

2010. máj. 23. 20:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondom én adtam mindegyik kutyáknak, de nem lett tőle semmi baja ugyanolyan szép volt mint előtte! Ha rossz akkor miért?
2010. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ISMÉT NEM IGAZOLTÁL SEMMIT, mert nem írta hogy nem jó a tojás...és boccs, hogy nomrális dolgot adok, és nem összeállított vackot, amibe ugyis elkerülhetetlen az adalék....és akkor is fogom adni, mert nekem is van egy jópár tenyésztó ismerősöm, és mindig mondják, sőt,még az állatorovosom is mondja hogy adjak nyugodtan...lehet a te állatorvosod nem tudja jól....
2010. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
azt írja TÚLZOTT....tudsz olvasni??? hetente egy tojás a neked túlzott?érdekes:D
2010. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

ahha..akor te tenyészted a shar-peit....hát igen annál kényesebb kutya avilágon nincs:D inkább nem fejtem ki a véleményem arról a fajta kutyáról:D

te írtad az oldalt..akkor mit okoskodsz?

2010. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
bár meg kell mondjadm, szép kutyáid vannak..:)
2010. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!