Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harmadik kutyus összeszoktatás...

Harmadik kutyus összeszoktatása a másik kettővel. Nehezen megy, lehetséges e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztunk el egy 9 hetes keverék kistestű szuka kutyát, a 9 éves szuka cocker spánielünk és a 2 éves kan golden retriever kutyánk mellé. Az idősebbiknek nincsen gondja vele, hisz a golden retirt is megtűrte, elfogadta, sosem bántotta. Itt a goldennel van a baj. Mikor először leraktuk a kicsit, akkor ugatott rá, vicsorgott stb. Kis idővel később, estefele, azt lehetett látni, hogy nagyon jól elvannak. De aztán furán kezdett el viselkedni. A kicsi elaludt a lábain és ő olyan édesen, lassan húzta ki hogy fel ne keltse, meg nézte utána is, hogy felkeltette e. Mondtam tök jó, elkezdődött valami jó, de aztán a kicsi tovább aludt, és azt láttam, hogy lassan közelít a fejével hozzá és még épp időben kaptam el a kicsit, mielőtt odakaphatott volna, csak annyit látta, hogy elkezd vicsorogni. Bevallom kicsit ijesztő volt ez a "csöndes gyilkos mód". Ma szintén többször kivittem a kicsit hozzá. Nagyon érdeklődést most nem mutatott, viszont a kicsi kezd pofátlan lenni és simán felé kap. Azt kell még tudni róluk, hogy mind a golden mind a spániel bent alszik az előszobába, a kicsi egyenlőre nálam, mert nem merjük még kirakni a nagyokhoz. Tanácsok az összeszoktatáshoz? Ki hogy csinálta? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 11. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvető lenne, hogy nem jól nevelt és/vagy nem jól szocializált kutya mellé nem viszünk haza másikat, míg a fenti hiányosságok fennállnak.

Felügyelet nélkül ne legyenek együtt egyelőre.

A goldennél mindenféle agressziót, illetve arra utaló magatartást, előjelet is határozottan tiltani kell. A kicsinek is meg kell húzni a határokat, hogy hagyja békén a nagyokat, ha azoknak már elege van belőle.

Ha a kicsit már lehet vinni sétálni, akkor a közös séták is jót tehetnek majd.

2017. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett még egy, ha az időseket, pláne a goldent sem tudtad megnevelni? Az egy golden retriever! Úgy tenyésztették ki, hogy agressziót se ember, se kutya felé ne mutasson! Ha még azt a kutyát is ilyen pocsékul félre nevelted, akkor miért kell még egy harmadik kutya? Hogy még többet nevelj félre és ronts el? Ez ám a felelős hozzáállás...


Kezd el nevelni végre a goldent, kezdj el vele végre valahára normálisan foglalkozni! Nem értem, hogy ez 2 évig miért nem történt meg. Addig pedig ne hagyd egyedül a kicsit vele!

2017. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!