Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy menhelytől? Utcára a kiskutyával?

Figyelt kérdés

Szóval találtunk egy kiskutyát az utcankban vegig kerdeztük senkié, senki nem is látta a környeken. Bevittük a menhelyre( nevet nem írok mert csak ez az egy van itt), hogy talaltuk. Neztek chipet, nem volt benne. Elkezdte nekem sorolni a nő milyen oltast adassak be neki, mikor vigyem ivartalaníttatni stb. Mondtam neki, hogy nem nem, en nem tudom elvinni itt meg itt találtam betettem a kocsiba és ide hoztam, haza nem tudom vinni. De ő csak mondta, hogy náluk nincs kölyökkutya, csak a nagy kutyakhoz tudja betenni, széttépik stb.

Mikor látta rajtam, hogy akkor sem. Akkor bepróbálkozozz egy olyannal, hogy abban az esetben ha fizetem az ivartalanítást, oltást, kaját akkor eltudják helyezni egy ideiglenes befogadónál. Na itt már köpni nyelni nem tudtam. Fogtam a táskám és elindultam kifelé. Erre utánam jön a nő a kutyával es mondja, hogy vigyem el innen.

Akkor már nagyon ideges voltam, mondom jó ezen meg ezen a sarkon találtam oda visszaviszem.

Akkor meg ő kezdett el fenyegetőzni, hogy menjek vele vissza az irodába és ő felírja az adataimat és ha beviszik a kutyát az utcáról akkor engem jelent fel, hogy kidobtam.

Most ez minden menhelyen így van vagy ez a nő volt totalisan flúgos??

Ez kb 3 órája volt de azóta sem tértem észhez. Ilyen van???

Természetesen nem adtam meg az adataimat, de láttam, hogy a rendszámom felírja 😮😮



2017. aug. 18. 14:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Ilyet én még nem hallottam,de ez felháborító ahogy ez a hölgy viselkedett..
2017. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
A menhely nem sintértelep. Mivel nem altatnak, folyamatosan teltház van, várólista van. Nem kötelesek bevenni kutyát, ha nincs hely. Magánszemélyek, ugyanúgy, mint te. Ha mindegy, hol, csak ne nálad legyen, akkor be kell vinni a gyepmesterhez. Neki kötelessége fogadni, de nála is teltház van, szóval egy kutyát el kell altatniuk, hogy helyet csináljanak ennek.
2017. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Ja mindezt egy 4 éves szeme-füle lattára- hallattára.

Ott ecsetelte, hogy ölné meg a kiskutyát a többi kutya.

2017. aug. 18. 14:29
 4/38 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és szerinted te vagy az egyetlen, aki hisztizik, hogy nem vesznek be kutyát? Hát nem, gondolom ezt naponta 20x eljátsza valaki.
2017. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is teli a menhely, nem tudnak utcán talált kutyát befogadni (több, mit 200 van jelenleg náluk). Vagy elhelyezed, vagy viszi a sintér (de ugye onnan élve nem kerül elő).


AZ a baj, hogy nem hogy fullon, 200%-on vannak a menhelyek. AMik ugye adományból tartják fenn magukat. Önkéntesek dolgoznak sokan. SZóval tényleg véges a kapacitás.


A stílus valóban fura, de lehet, hogy aznap már sok kutyát hagytak ott, vagy sok "gazda", akinek nem chipes a kutyája, így szabadul meg tőle, hogy az "utcán találtam".

2017. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Akkor ne vegye be,mondja, hogy vigyem a sintértelepre. De mi az, hogy felsorol nekem egy több tízezres listát, hogy ezt meg ezt csinaltassam meg vele, adassam be neki amikor nem az en kutyám. Vagy fizessek valakinek több tízezret, hogy befogadja. Meg ha vissza merem vinni oda ahol találtam akkor még nekem lesz belőle bajom. Na ne már. Meg a stílus ahogy beszélt velem. Mintha valami bűnöző lennék.
2017. aug. 18. 14:32
 7/38 anonim ***** válasza:
75%
Igen... sajnos. Csunya dolog de en ezert nem fogok meg kutyat. Volt mar hogy a varosi csoportba kiirtam milyen kutyat lattam hol ha valaki keresne. Erre le lettem oltva hogy nemhogy megfogtam volna. Aha. Es aztan? Haza nem hozhatom, van ket kutyam nem kockaztatom az o epseguket. Elviszem chipet nezetni? Aha. Aztan ha nincs en is igy jarok... ezert vagyok nagy hive a gravirozott biletanak. Rogton latszik hogy gazdis es fel is tudom hivni a gazdit. Az ugy nem lutri. Mindenkinek javaslom.
2017. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Én azt megértem hogy nincs helye a menhelyeknek és nem kötelesek bevenni, de azért emberek! Egy segítő szándékú ember összeszed az utcáról egy kölyköt hogy ne csapják már el és akkor ezt kell csinálni vele? Én azt is elhiszem hogy sok szemét gazda akarja beadni kamu talált sztorival a kutyáját a menhelyre, de ilyen viselkedéssel csak azt érik el hogy pl a kérdező se valószínű hogy valaha is össze fog szedni egy kóbor kutyust mert mit csinálna vele.

Ez pedig hogy még ő fenyegetőzik és követel ilyeneket hát no comment, tényleg nem tudom hogy mit képzelnek magukról.



Egyébként a kutyussal mi lett?

2017. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikációstílus és a fenyegetőzés NEM normális.

A kutya-helyzet viszont más menhelyeken is hasonló, teltház van és pénzhiány. Tehát máshol is előfordul, hogy azt mondják, "nem tudjuk fogadni", és az is, hogy "fizess és akkor fogadjuk". Szomorú, de ez a valóság.


Igazán jó megoldás sajnos egyelőre nem létezik erre a problémára. A kutyus szempontjából legalábbis biztosan nem. Ha ott hagyod a kutyát, akkor neked jó lesz, csak neki nem. Ha meg elviszed, de befogadni nem tudod, akkor muszáj lepasszolnod, így szintén nem jár jól.


Normális eljárás egyébként ez lett volna:

-ideiglenesen vállalni a kutya elhelyezését (akár csak pár óra erejéig)

-közösségi portálokon segítséget kérni (ideiglenes befogadóktól és helyi állatvédő szervezetektől)

-végső megoldásként a gyepmesteri telepen való elhelyezést felajánlani

2017. aug. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
30%
Az állatvédők 90%-a antiszociális az emberekkel szemben.
2017. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!