Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Szóval volt már több kutyim is de sajnos elpusztultak...és szeretnék egy új kutyit. Feltételek:

Legyen értelmes,okos

Inkább egygazdás de azért barátságos

Bírja a hosszú túrákat és a hideget is

Inkább a nagy méretű kutyákat szeretem de a 60 kilót ne nagyon haladja meg. Esetleg milyen kutyákat ajánlanátok? Pénz az lenne rá természetesen valamint hatalmas kertünk van és nagy haza lenne sok játeka is. Reggel elvinném egy órára sétálni délben van 1 vagy 2 lyukas órám és akkor pedig osztálytársaim kutyájával barátkoztatnák. Kérlek csak normalis valaszokat írjatok! Ja ésn 17 éves lany vagyok ha ez számít.



2017. szept. 14. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Nem írtad a feltételek között, hogy hosszú vagy rövid szőrű legyen. Ha van időd meg kedved foglalkozni a bundája rendben tartásával, akkor én a pulit ajánlanám. Ha kevesebbet foglalkoznál a szőrével, akkor a berni pásztort.
2017. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
8%
azok akkor nem a te kutyáid voltak hanem a szüleidé, mert bárhogy számolom 2x 15 a 17-be nem fér bele. Esetleg olyan felelősségteljesek vagytok hogy más vitte el a szerencsétleneket? Lenn 100-150 ezer forintod + min. 100 ezer fornitod a kutyára és a kezdő szettre? mi a titkod?
2017. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Német Juhász :)
2017. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%

Border collie

Legokosabb fajták kozott van, nagy mozgásigénye van,kert és túra pipa.

Nem nagyon nagy kutya, de azért elég szép kutyus "normális méret"

Más kutyákkal is jol kijon

És nagyon sok foglalkost igényel mivel okos, de mivel ennyire okos meg is van a gyumolcse:)

Nagy kert kell neki, mert ha nem foglalkozol vele állítólag unalmában szétszedi a kertet:)

2017. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az első az kóborkutyus volt és befogadtuk mert sérült de el kellett altanti mert súlyos sérülei voltak a másik kettő viszont egyszerre volt. Két keverék Igen a border collien én is gondolkodtam. A szőre sem okozna gondot.
2017. szept. 15. 07:05
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Aza baj, hogy egy bordernek nem elég, ha reggel sétál 1 órát meg délben 1 vagy kevesebbet. Sőt ez még egy németjuhássznak is kevés. Mind a 2 kemény munkakutya, fizikálisan 1-2 óra séta talán lefárasztja (nem midet). Viszont az agyukat iy meg kell dolgoztatni ez ahogy nő a kutya egyre hoszabb idő.

Az általad nyújtott mozgás némi agyi fárasztással kiegészítve egy goldinak megfelelő lehet. Viszont bármilyen kutyát veszel 1. tenyésztőtől vedd 2. ne a legaktívabb kiskutyát válaszd a kennelből.

2017. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Bordert ne. Nekem is az van és nem javaslom ennyi foglalkozással.
2017. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem rossz indulatból, de szerintem egyik sem. Az, hogy 17 éves vagy nagyon is számít. Jövőre vagy azután érettségi, ami rengeteg erőt kivesz az emberből, utána pedig vagy továbbtanulsz vagy dolgozol, de valószínűleg az előbbi. Akkor lehet, hogy az ország másik végében élsz majd, sőt, az is lehet, hogy külföldön. Egygazdás kutyát szeretnél, de semmire nem lesz majd időd, nemhogy egy másik előlényre. Hazaérni este, fájó fejjel és hullafáradtan - a kutyád meg kicsattanó energiával várja, hogy fuss vele 10km-t. Főleg, hogy valószínűleg nem is téged fogadna el falkavezérként, mivel a suli és egyebek miatt ilyen korban már kevés időt töltünk otthon. Amúgy is csak tanítási szünetben lehetne egy kölyköt hazavinni, mert az első hétben még 0-24 órás figyelmet igényel.


Egy border collieval csak akkor lehetne bírni, ha a családod többi tagja is foglalkozna vele, mert a te egyórás sétáid nem fárasztanák le.

2017. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Természetesen ha hazaértem akkor is lennék vele. És szoktam futni minden nap olyan 7-8 kilómetert és ezen kívűl még tudom fárasztani 2 órát. Csak ezt kihagytam. És ezekel én is tisztaban vagyok de meg fogom oldani!
2017. szept. 15. 13:31
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben nem írtad, hogy mindenképp fajtatiszta kutyát szeretnél.

Úgyhogy én azt javaslom, nézz szét egy menhelyen. Ott szebbnél szebb kutyusok vannak, biztos beleszeretsz majd valamelyikbe.

2017. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!