Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félti a kutya az ennivalót?

Miért félti a kutya az ennivalót?

Figyelt kérdés
miért viselkedik úgy minden kutya hogyha kaját kap, és akár csak egy pillanat múlva is odanyúlok mintha el akarnám venni, morog, és meg is harapná még a saját gazdája kezét is, nem érdekli legyen akárki az
2008. okt. 21. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyák (és más ragadozók) ősi ösztöne. A közösségben élő állatok kialakítanak egy rangsort és aki "feljebb" van a sorban az az első mindenben, a többinek ki kell várni a sorát "rangja" szerint. Ez nem csak az egymás közt élő állatokra vonatkozik hanem az emberekkel együtt élőkre is! A kutya a gazdáját és a gazdája családtagjait is "besorolja". Rendes esetben a gazdának kellene a rangsorban az első helyen (de legalábbis feljebb) állni! Ha a saját gazdáját is meg akarja harapni, akkor rosszul alakult ki a rangsor. Bizonyos esetekben előfordulhat az is, hogy labilis (beteg) a kutya idegrendszere, de ez általában csak bizonyos fajtákra jellemző. Ha nem idegbeteg a kutya akkor még van remény a rangsor megváltoztatására.
2008. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nekem egy staff.terrier kutyám van és teljesen ugy szoktattam hogy én adom neki az ételt és ne féltse mert nem fogom tőle elvenni.Jót ir az előttem levő a "rangsor".Nálunk olyan jól sikerült hogy senkit nem bánt ha elveszik előlle az ételt.erre azért volt szükség mert a legtöbb időt a szüleimmel van (mikor dolgozom) és ők is etetik de nem engedhetem meg hogy bármi baj történjen vagy megharapja őket.Talán a rossz benne hogy bárkitől elfogad ételt és senkit nem bánt ha elveszik előlle.Akár az orra elöl is elveheted.Talán ez meg a másik véglet.Mindegy csak baj ne történjen én erre törekedtem.Sok szerencsét.
2008. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a rosszul nevelt kutyák féltik az ételt. Valamit nagyon elrontottál.
2008. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:(
2008. okt. 21. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizony, nem szabadna morognia, ha az étele felé nyúlsz. Engednie kéne, hogy elvedd tőle, hiszen te vagy a falkavezér (elvileg). Megy a tévében egy műsor, amiben örökbe adandó kutyákat tesztelnek, hogy egyáltalán örökbe adhatók-e, és ennek alapfeltétele, hogy nyugodtan tűrje, ha elhúzzák előle a kaját.
2008. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szerintem érzi hogy én vagyok a "falkavezér" mert más helyzetekben meglapul, és tudja hogy meddig mehet el, és mikor vagyok mérges rá. viszont mondom ehez a kaja dologhoz makacsul ragaszkodik. pillanatokon múlna hogy nem megy a kezemnek ha el nem veszem. ha továbbra is ezt fogja csinálni azt hiszem muszáj leszek csapni rajta kettőt(állatvédők ne hördüljetek fel) akkor hátha leesik neki a helyzet.
2008. okt. 21. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező utolsó kommentjére:

Most azok az állatvédők akik még csak képen láttak kutyát, nagyon le fognak pontozni.

Ha muszáj odacsapni akkor azt semmi képpen ne csupasz kézzel tedd, mert az ellenkező hatást válthat ki (ellenségnek tekint)!!! Inkább csavarj össze egy újságot és azzal üsd meg, de ne "erőből", hanem csak finoman!

Egy módszer létezik amit kézzel szabad csinálni:

markold meg a kutya marját és finoman "rázd" meg illetve így próbáld "lenyomni" a földre! Ezzel elérhető, hogy téged tekintsen a vezérnek! A kölyök kutyák is így alakítják ki egymás között a sorrendet és az anya kutya is így fegyelmezi a kölykeit! Azt is meg csinálhatod, hogy eszel és a kutyád nézi, majd "látványosan" befejezed az evést (hátra dőlsz a széken) és egy kis ideig magad előtt hagyod a tányért, hogy a kutya láthassa, hogy befejezted. Ezután a maradékot add oda a kutyának, de ekkor már ne nyúlj az ételhez! Hagyd, hadd egye meg!

Remélem így sikerül kialakítanod a rangsort!

Az állatvédők kedvéért ide írom, hogy ez nem állatkínzás, ez a természetben (pl. a farkasoknál) sokkal durvábban megy végbe!!!

2008. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló nagyon jó tippet adott azzal, hogy előbb mindig te egyél. Ha kutyakaját is adsz neki, azt ne a tányérjába öntsd, hanem vedd fel a tányért, tedd bele a kaját, és látványosan csinálj úgy, mintha ennél. Csak ezután add neki oda. Így tudja majd, hogy tied az elsőbbség. Ha ez jó pár alkalom után se működik, esetleg vesd be az újságpapírt. :) De az is hatásos lehet, hogy magad elé rakod le a tányért, és úgy engeded oda enni. Így megszokja, hogy hiába vagy a közelében, nem fogod elcsenni tőle. Ez odáig fog menni, hogy végül együtt "csemegéztek" az ő táljából, ha kitartó vagy és következetes. :)
2008. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az előttem lévő válaszolóknak van igazuk :)

néha ha van kedvem én is "eljátszom" a kutyámmal ezt, és nagyon jó hatást értünk el! ha ezt csinálom bármilyen kaját megeszik. ilyenkor mondják irigy kutya, és ez így is van! nálunk én vagyok a falkavezér, a kaját bármikor elvehetem tőle. sokszor fektesd a hátára a kutyát és simizd a hasát, mert ez is azt jelenti te vagy feljebb nála! esetleg ha a pofiját és mélyen a szemébe nézel még az is megerősíti a rangsort :D

2009. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hat nalam sincs ilyen gond persze volt! megtanulta, hogy ki a vezer, es meg csak 4 honapos. Csak en nemigy tanitottam eppen, hanem ugy, hogy mikor adtam neki enni, negykezlabb oda mentem a taljához, es elkeztem ra morogni. ugatott ram, meg jott oda, de ugy csinaltam, mintha beleakartam volna harapni, elszaladt, es lefekudt. Csak 1x kellet ezt csinalnom, azota mindig megvarja, hogy beletegyem a tanyerjába, es fogok e belole enni, vagy sem.
2010. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!