Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi gyümölcsöt/zöldséget...

Mennyi gyümölcsöt/zöldséget ehet egy kutya? 14hetes nagytestű fajta

Figyelt kérdés

Azt már megtaláltam milyen gyümölcsöt ehet szépen fel van sorolva milyen vitaminokat, ásványi anyagot tartalmaz milyen élettani hatása van de a mennyiséghez csak azt írtak,hogy mértékkel.

Mi a mértek? pl banánból megehet egy egészet?

Nagyon szereti mondjuk eddig nem találtam olyan gyümit amit elutasított volna.

Volt hogy citromot adtam neki közben videóztam a reakcióját de semmi, úgy nyalta mintha pástétom lenne.

Ne értsetek félre nem akarom vegetáriánussá alakítani csak néha megkínálni valami mással 2 étkezés közt.



#Zöldség gyümölcs kutya
2017. szept. 27. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy te mennyit ennél belőle és oszd el a testtömegetek hányadosával, ez egy jó irányszám szerintem.
2017. szept. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szőlőt ne adj neki, se mazsolát, nem jó a veséjüknek. A banán meg az alma pl. mehet nekik. De ha tudsz angolul, akkor olvasd el ezt, itt elég sok minden le van írva.

[link]

2017. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de hülye vagyok, azt kérdezted, hogy mennyit adj neki, nem azt, hogy mit. :D Látszik, hogy reggel van még nekem.

Ne adj neki egy egész banánt, elég egy negyed. Almából, répából stb. én egy felet adnék neki.

2017. szept. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyan kistermetű de ugyanúgy 14 hetes és mindent megeszik: barack, alma, narancs, banán, áfonya, spenót, cukkini, padlizsán de szerintem bármit és bármennyit megenne amit adnánk neki. Mi egy pár szemnél nem szoktunk többet habár hasmenése még sosem volt ezért szerintem bírná de azért ne ez legyen a fő táplálék. Jutinak egyébként szerintem simán beválhatnak a gyümik/zöldségek ha ennyire szereti.

Banánból egyébként én csak egy felet adnék nagytestű kutyusnak de alma kicsutkázva szeletelve mehet egy 3/4, répából egy közepesből az egész.

2017. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eddig egy harapás banánnál nem kapott többet, ez szerintem így is marad, almából csak egy felet kap( mag és magház nélkül természetesen)

Majd figyelem a székletét. túlzásba nem viszem s majd ha nagyobb lesz talán kaphat többet.

Köszönöm a válaszokat a link is hasznosnak tűnik

2017. szept. 28. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!