Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az hogy a legtöbb kutya...

Igaz az hogy a legtöbb kutya öregkorára agresszívabb, harapós lesz?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt elkerülni?
2018. jan. 10. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz. Elkerülni pedig neveléssel, foglalkozással és szocializációval lehet.
2018. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz!
2018. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért terjedt el ez a h*lyeség, mert az emberek nem foglalkoznak a kutyáikkal, csak kirakják kerti dísznek, rosszabb esetben kikötik, így persze, hogy idősebb korára bekattan. Ha normálisan foglalkoznak vele, nem történik ilyen. Ennyi.
2018. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a legtöbb kutya idős korára jelentősen kevesebb toleranciahatárral rendelkezik. Gyakran vannak a korral járó fájdalmai, illetve ha romlik a látása vagy hallása, akkor bizonytalanabb is lesz.

És ha ez rossz neveléssel, rossz kutya-gazda kapcsolattal és rossz szocializációval párosul (mint sajnos a legtöbb kutyánál, akikre az emberek kerti díszként tekintenek), akkor igen, jó esélyjel alakul ki agresszió még egy labradornál is.

De ha a kutya-gazda kapcsolat rendben van, ilyen nem fog kialakulni soha.

2018. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a ezt honnan vetted ez nagyon nem igaz
2018. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ahogy örexik, egyre bújósabb.
2018. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Három 14 évesem van, egy 10 évesem és tavasszal halt meg a 18,5 éves kutyám. Mindegyikükre igaz, hogy sokkal türelmesebbek, békésebbek, mint fiatalon. Akkoriban falkasorrendi viták, verekedések előfordultak. Most is van néha kis mormogás, de már rég nem keresi egyik se a bajt.


Kislányom született 4 éve és én is aggódtam, hogy esetleg amiatt, hogy öregedve itt fáj, ott fáj, amott fáj, majd türelmetlenek lesznek a gyerekkel, de ez egyáltalán nem így van.


Igazából egész nap alszanak, ha tehetik. Ha a gyerek nyúzza őket (sose hagyom ész nélkül, de egy kis nyúzás kivédhetetlen), azt is olyan végtelen békésen fogadják.


A 18,5 évesemnek nagy fájdalmai voltak, porckorongsérv, aztán a rák, de el nem tudom mondani, milyen végtelen szeretettel reagált a kislányomra, amikor egyszer egyszer csupa szeretetből rámászott a fekvő kutyára. Tudjátok, milyen amikor a kutya mosolyog, kedves mosollyal hozzádörgölte az őszülő kobakot a kislányom buksijához.


2 éve még egy macskát is befogadtunk, igaz hogy 1 évig szoktattam őket, mire eljutottunk oda, hogy már a kutyák farkával játszik, de fiatalabb korukban nem nagyon tudom elképzelni, hogy bármelyik macskát befogadtak volna. Most sokkal békésebbek.


De ismerek olyan kutyát, aki valóban zsémbesebb lett öregkorára, ő a kislányomat is megmorogta és fiatal kutyaként nem volt ilyen.


Az én kutyáim az idegen gyerekekkel is jóval elfogadóbbak, mióta megöregedtek és főként mióta gyerek került a családba.


Ha éles, nagy fájdalmai vannak a kutyának, sose engedem a gyereket zavarni a kutyát, de a 18,5 évesem még fájdalmak közt se mutatott a gyerek felé, és felém se mást, mint a végtelen türelmet és szeretetet.

2018. jan. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!