Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász keveréket szeretn...

Német juhász keveréket szeretnék örökbe fogadni. Kertes ház. Szomszédban tyúkok. Sima drótkerítést kell erősítenem, vagy magasabbra húznom?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglalkozni kell a kutyával, fárasztani és tiltani neki, hogy a tyúkokra figyeljen. A kerítést azért megerősítheted, hogy a tyúkok ne dugják át a fejüket. Nekünk kutyánk is van, tyúkunk is, de a kutyák akkor sem bántják a pipiket, ha azok ki vannak engedve és egyedül hagyjuk őket otthon.
2018. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez természettől függ, meg persze, hogy mi a másik vére. Németjuhcszkutya nagyon mozgékony, okos, ndlunk is a 2 méter magas kerítés átugorja, ha ki akar menni. Sima szövetdrót nem nehéz akadály. Egyik ismerősömnél a németjuhászkutyája a szövetdrót kerítésen mászott át, megtanulta, hova kell dognia a lábát. Ha kiskora óta állatok közt nevelkedik, ha oda kerül kiskutyaként és már vannak állatok, tuti nem bántja, tudja, hogy kihez tartozik és esze ágába sincs bántani.

Sok örömet hozzá, attól, hogy nem fajtiszta érdemes beoltatmi mert a keveréket is elviheti valami nyavaja ha nincs beoltva.

Remélem tudtam segíteni.

2018. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

ha rendesen foglalkoztok a kutyával, nem fogja bántani a tyúkokat. én nem nyúlnék a keritéshez.

a szomszédok felé nekünk is sima drótkerités van és még sose mentek ki rajta a kutyáim (border collie 10 éves, jack Russell 7 éves)

a nagyszüleim egyik nyáron hirtelen felindulásból vettek tyúkokat, csirkéket és kacsákat, ekkor 4-7 évesek voltak kb a kutyáim és sokszor bejöttek velem a baromfiudvarba, de sose próbálták meg bántani az állatokat.


a 2-esnek pedig nem igazán értem ezt az oltásos megjegyzését, oltatni nem opció, hanem kötelező és ezt törvény irja elő.

2018. jan. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Atyaég, kettes. Nem kommentálom.


Kérdező, az én nj-m nem bántotta soha a csirkéket, ha rendesen foglalkozol vele (séták plusz egyéb elfoglaltság) akkor nem lesz kedve pipiket hajkurászni. Én max egy náddal eltakarnám a kerítést, hogy ne lássa a tyúkokat.

2018. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyért, mi a baj a válaszommal? Csak kérdezem, nem rossz indulatból, félre ne értsétek. :)

2-es voltam

2018. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!