Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2 hónapos kutyám van, hogy...

A 2 hónapos kutyám van, hogy morog néhány emberre, mondjuk aki be van rúgva (úgy láttam) erről leszoktassam vagy a későbbiekben nem fogja őket megtámadni? és ha ez baj, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha közösségbe viszed, és emberek morog meg, arról le kell szoktatni mindenképpen! viszont, ha csak részeg ember esetében csinálta ezt, akkor lehet, hogy csak téged akart védeni, ami nem gond. csak figyelni kell rá, hogy ne ok nélkül csinálja.
2010. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, milyen fajta, de én nem engedem ezt a kutyának, csak akkor moroghat, ha tényleg veszély fenyeget, mert ha a kutya dönti el, hogy kit kell megmorogni, akkor később veszélyes vagy legalábbis kellemetlen helyzetekbe kerülhettek.
2010. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még nagyon baba az a kutya, de ha teljesen kézben szeretnéd tartani, akkor később ilyen esetben azonnal le kell tudni állítani. Tehát jelezheti, hogy szerinte baj van, de amint azt mondod neki kutyanyelven, hogy "kösz, hogy szólál, ez mostmár az én dolgom", akkor neki további parancsig a háttérben kell maradnia és nem támadhat! Alapvetően egy kutya nem támadhat saját magától, kizárólag a gazdája utasítására. Az már más kérdés, hogy egy átlag gazdi nem képes ilyen szinten vezérré válni, sőt sokaknak még imponál is, ha a kutyájuk úgymond "megvédi" őket, pedig ez semmi másról nem szól, mint arról, hogy ki vezet kit. A lényeg, hogy a veszélyre figyelmeztethet bármely falkatad, de a támadásról vagy a visszavonulásról csak az alfa dönthet.
2010. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
falkatad=falkatag
2010. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
Fél a részegektől, azért morogja meg.
2010. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és hogy jelezzem neki, ha be kell fejezze, mert a nemre nem hallgat, csak arra a bizonyos emberre figyel
2010. jún. 5. 21:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Kajával vagy játékkal tereld el a figyelmét.
2010. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám mindenkit megugat este aki sötét ruhában van és sapkában :) nah meg a rockereket is utálja. szerintem ösztön náluk hogy meg akarnak védeni. Addig amíg csak egy fajta tipusra morog addig hagyjad.Légy rá büszke hogy igazi kutyád van nem pedig macskakutyád :)
2010. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ösztön, igen, de azért kutyád van és nem mondjuk macskád, hogy ezeket az ösztönöket kordában tartsa, ha a gazdi rászól. Ha megtámad valakit, aki nem tett ellenetek semmit, csak rosszkor volt rossz helyen és nem tetszett a kutyádnak, akkor a kutyát elaltatják, te meg börtönbe kerülsz.


(Ez utolsónak szólt.)

2010. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1 ha rászólok abbahagyja ,én vagyok a falkavezér ezt ő is tudja

2 azért van pórázon ,hogy én vállaljam a felelőséget ha vkit megharap, póráz meleltt ez a gazdi hibája lehet csak

2010. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!