Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti elfogadhatónak...

Kutyások! Ti elfogadhatónak és jogszerűnek tartjátok, ha valaki egy bolt elé kiköti a kutyáját/kutyáit, amíg ő a boltban vásárol?

Figyelt kérdés

Szerintem ez meglehetősen bosszantó, valamint veszélyes cselekedet, és nem utolsósorban szabálysértő is, mivel ezen cselekedettel megvalósul a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 193.§ (1) bek. a) pontjában kimondott "település belterületén felügyelet nélküli közterületre bocsátás".


Egyre gyakrabban találkozom ezzel a jelenséggel. Néhány hete a bolt előtt lévő kerékpár tárolóhoz volt kikötve egy nagytestű kutya, amely ráadásul agresszíven morgott és ugatott minden arra járóra, ezzel a kerékpár tároló rendeltetésszerű használatát is ellehetetlenítette. A mai napon pedig a bevásárlókocsik mellé volt kikötve 2 kutya is. Nem lenne jobb, ha a kutyatulajdonosok otthon hagynák a kutyáikat, miközben vásárolnak?


31/F



2018. jan. 31. 22:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

En nem mernem,... mert szeretem a kutyamat es feltenem ... addig siman belerugnam,megmergezik,elvezetik... a maj fereg emberek sajnos...

Ha elviszem setalni a kutyat akkor setalok vele nem vasarolok.... ha vasarolok meg megyek kutya nelkul.... nemertem ezeket az embereket.,.

2018. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk "kutyaparkoló" van közvetlen az ajtó mellett, ott szoktam hagyni a kutyát ha beugrom a boltba, a légynek sem árt, jól rá lehet látni. Az embereket nem nagyon zavarja, van aki meg is simogatja, bár annak nem örülök annyira, egyszer egy kislány játszogatott vele míg én beugrottam valamiért, mikor kimentem meg is simogatta a kutyámat, nagyon tetszett neki. Nagyon unalmas életed lehet amúgy.
2018. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
"Kutyaparkoló"?? És az legális vagy csak a kutyások kisajátították?
2018. jan. 31. 23:04
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
legális, ott egy tábla amin az áll hogy "kutyaparkoló" és van egy karabiner a falba rögzítve.
2018. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Csodálkozom, mert álláspontom szerint az ilyen "kutyaparkolókkal" megvalósul a magyarázatomban említett szabálysértés tényállása.


Egyébként pedig nincs unalmas életem, sajnos általában inkább túlságosan is mozgalmas.

2018. jan. 31. 23:07
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
mégis van időd ilyen baromságokra
2018. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Komolyan, van itt a gyakorin melegeknek fórum. Miért nem ott vezeted le a feszültségeidet? Ennyire nem jön össze a magánéleted, hogy csak provokatív kérdéseken tudod kiélni magadat?
2018. jan. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként ha annyira zavar, hívj ki egy rendőrt. Csak utána ne sértődj meg, ha elzavar és körberöhög. Csak mellesleg súgom meg, hogy a szolgálati és mentő kutyáknak is megtanítják a nyugton várakozást boltok, épületek előtt.
2018. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Metionin ***** válasza:
93%
Van az a helyzet hogy csak így lehet megoldani de alapból én félteném a kutyát. Mondjuk olyan környéken laktam sokáig ahol ez a félelem tök természetes, sétálni se lehet nyugodtan bent a központban mert bizonyos etnikum ingerli, cuppog neki, rúgást imitál stb. Ha meg felmordul vagy netán odacsíp a kutya, akkor nyilván én vagyok a köcsög. De én jobban szeretem ha ketten vagyunk és az egyikünk kint marad a kutyával amíg a másik gyorsan megveszi ami kell. A kutyaparkoló tök jó csak sajnos nagyon kevés helyen van.
2018. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Az általad leírtakban az a helytelen, hogy a viselkedni nem tudó kutyákat nem kellene közvetlen olyan helyen kikötni, ahol zavarhatnak másokat.

Felesleges rendeleteket citálnod, mert azokat is van, aki betartja, van , aki nem. De ez nem csak a kutyások körében szokás.

Azért elárulhatnád, hogy miként hozod össze a kutyásokkal kapcsolatos kérdéseidet?

Vágod kívülről a törvényt és a hozzá tartozó rendeleteket, vagy megfog egy adott szituáció és kitartóan megkeresed az arra vonatkozó paragrafust?

2018. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!