Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita vélemények...

Morekamion kérdése:

Amerikai akita vélemények okos tanithato stb?

Figyelt kérdés

Melyik okosabb inteligensebb faja

Terrier félék vagy az amerikai akita vagyis farkas kutya tipus

Amerikai akitát szeretnék de akinek van irjon rola köszönöm


2018. febr. 20. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az akita viszonylag makacs, önfejű és nwm való kezdő kutyásnak!

A terrierek pedig aktív fajták, sok foglalkozást igényelnek

2018. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Ha mindenképp akitát akarsz ne amerikait vegyél, hanem japánt. Mivel az amerikai agresszívabb. Nekem japán van és nagyon jól nevelt, barátságos kutyus. Néha makacskodik, de mindig szótfogad.
2018. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Az akitát felejtsd el, bár az amcsi akita egy fokkal könyebb mint a japán, ez nem azt jelenti hogy egyáltalán nincs benne akitás jellem, okosnak okos, tanítható is, viszont szófogadónak nem mondanám mert makacs és önfejű, rosszabb mint egy terrier. Nekem japán van, ha te egy kutyában a taníthatóságot, együttműködést szereted akkor semmiféle képpen ne akitát vegyél, csak szívni fogsz vele
2018. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden kutya okos a maga módján, de mindegyik fajta más.

Az Akita egy önálló, makacskodásra hajlamos fajta, nem feladatok ismételgetésére, és trükkök elsajátításásra tenyésztették ki. Hamar megunja magát, és motiválható ugyan de csak rövid ideig. Hosszú és kitartó oktatással jól szocializálható, de sohasem lesz az a tipikus engedelmes kutya.

A terrierek pörgősek, jól motiválhatóak, de ők sem szeretik a monoton ismételgetést, őket pörgéssel, és változatos módszerekkel lehet jól tanítani. Nem engedelmességi vizsgára valóak, ők inkább a pörgős sportokat szeretik pl.: Agility

2018. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amerikai akita tulajdonos vagyok. Először is szeretném leszögezni, hogy nem agresszív kutya,vagyis nem agresszívabb, mint a japán akita.

Taníthatósággal semmi gond nincs. Nagyon könnyen és hamar megtanulta az ül, felszik, pacsi, gyere ide stb... szóval az alapokat. DE, ha nincs hozzá kedve, nem fogja csinálni. Ha valamit megtiltasz neki, csak azért is csinálja, ha én leszidom lefekszik kiterül és nagy szemekkel bámul rám vagy megsértődve elvonul. Nem tudok haragudni rá sokáig. Ehhez a kutyafajtához nagyon sok humor érzék kell. Az idegenekkel távolságot megtartja, de amint megbizonyosodik róla, hogy nem veszélyes, onnantól barátkozik, pacsit ad stb. Más kutyákkal is kijön, agressziónak nyoma sincs. Ahogy haza érek a munkából, a kapuba vár már minket és nagyon nagy az öröm.

Nagyon makacs tényleg és nem egyszerű vele, de én sokkal rosszabbra számítottam. Én nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam. Persze minden kutya más, más a személyisége, temperamentuma és még sorolhatnám.

2018. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!