Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok nekem hogy milyen...

Leírnátok nekem hogy milyen ételt nem szabad adni kutyának, és azt is hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Tudok 1-2-ről amit nem szabad , de nem túl sokat.Leírnátok a miértjét is ?
2010. jún. 8. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
tejet, krumplit, néhány - ált. fajtatiszta kutya - allergiás a szárnyas húsra, kenyér, a konzervek tartósított sz*rok sajna, majd ha eszembe jut még, írok
2010. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
51%
Csokit szigorúan tilos neki adni,mert meg is mérgezheted vele a kutyust a fagyi szintén nem jó neki,ezt azért írom,mert rengeteg kutyást látok,akik adnak neki fagyit ezekben a nagy melegekben,de könnyen begyulladhat a torka illetve krumplit semmi esetre sem,mert azt nem tudja megemészteni,tejet szintén nem,mert az meg hasmenést okoz neki!
2010. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ, milyen fajta kutya. A miénk keverék, fagyit mondjuk még nem próbáltunk neki adni, de amúgy mindent, amit mi is eszünk. Soha nem lett semmi baja, illetve volt, amit otthagyott. Persze tudom, a fajtiszta kutyák sokkal kényesebbek, azok még csontot se nagyon ehetnek.
2010. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 becsibp válasza:
66%
A csoki vakságot is okozhat. Attól függően, hogy milyen a kutyus (kis vagy nagy termetű), akármilyen csontot sem kaphat, mert kilyukaszthatja a gyomrát (a kicsinek van rá nagyobb lehetősége). Tejet nyugodtan adhatsz neki, csak nem egy literrel, csak egy kicsit. Pl. az én kutyámnak minden nap adok kb. 1 dl-t.
2010. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Krumplitól sem lesz semmi baja, legfeljebb úgy jön ki, ahogy bement. A nyers krumplit mi sem tudjuk megemészteni. Hasábburgonyát szoktak kapni néhány szemet, ami marad a tányéromon.

Csokit annyira vészesen nem kell venni, egy kocka tejcsokitól nincs semmi bajuk. Persze nem tömöm tele őket ilyesmivel.

Fagyit az enyémek imádják, mondjuk kivételes helyzetben vagyok, mert a huskyk a havat is eszik, nyáron meg jégkockát szoktam tenni a vizükbe. Egy gombóc fagyi kijár nekik is, ha én is eszem, 15 éve nem volt még torokgyulladása egyiknek sem. Nem csak a huskyknak szoktam adni.

Amit soha semmilyen körülmények között nem ehet a kutya az a nyers disznóhús. Más ilyesmiről nem tudok.

2010. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Ja, kimaradt hogy miért:

egy Aujeszky vírus nevezetű kórokozó lakhat benne, ami halálos és gyógyíthatatlan ún. látens veszettséget okoz.

2010. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezt a linket ajánlom figyelmedbe! Itt minden le van írva!!

2010. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Édességet egyáltalán nem adok a kutyámnak édességet , tejet csak akkor kap ha véletlenül megsavanyodik a hűtben , de szerencsére nincs tőle hasmenése :)
2010. jún. 8. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

édességet, csokit jutalmul - túl fűszeres ételt ( károsítja a vesét, gyomrot és szaglószervet )

- túl zsíros ételt ( hányáshoz, hasmenéshez vezet )

- nyers húst - mindig minden húst és csontot főzzünk meg!

- Üreges, szilánkos csontot pl.: csirke-, pulykacomb csontjai ( gyomorba, belekbe szúródhat és csak műtéttel távolítható el )

2010. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Azért ennyire szigorúan ne vegyétek már a dolgokat!!!

A leírt dolgok mind arra vonatkoznak, ha nagyobb mennyiséget kap belőle.

2 kiló keserűcsokitól lehet, hogy bekómál, de egy kocka tejcsokitól semmi baja nem lesz.

A kávét sem fogja vödörszámra inni, de az enyémek szoktak kapni egy pici tejeskávét. Imádják.

6 pár kolbászt sem fog együltő helyében megenni (hacsak nem szabadult be a füstölőbe, de 2-3 karika gyulai jutalomfalatnak senkinek sem árt.

Egyedül a nyers disznóhús az, amitől már egyetlen falatba is belehalhat, ha az fertőzött. Azt meg nem tudhatjuk.

Gomba akkor káros, ha mérgesgomba, azt meg ugye senkinek nem jutna eszébe adni a kutyájának.

2010. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!