Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jó terelő ösztön mindenre...

A jó terelő ösztön mindenre vonatkozik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, látom, hallom, hogy a pásztorkutyák képesek mindent terelni, főleg a nagy sztár border collie. A szarvasmarhától, a birkán, a kacsán, a gyereken keresztül a tengerimalacig (láttam ilyen videót hogy terelni akarta a kertecben lévő malackát)...

Nekem magyar fajta kutyáim vannak és egyáltalán nem ilyenek. Ez baj? Ettől most ők nem annyira jók? Van terlőösztön próbájuk birkán. De ők a nagyon pici állatot puszilgatni akarják (ha nagyon nagyon nagyon pici akkor néha kajának nézik ha odanyújtom de utána többet nem foglalkoznak vele ha szólok), a nagyobbakkal vagy játszanak (úgyhogy a másik is belegyezik) pl liba, macska, ha egy idegen kisebb állat elfut előlük -leginkább ismeretlen macska- akkor utána futnának de nem bántanák... Amúgy leginkább semlegesek az állatokkal vagy barátkozósak. Van libánk, kacsánk, pulykánk, macskánk, nyuszink, galambunk. És egyáltalán nem érdeklik a kutyákat terelés szempontjából. Legfeljebb ha mondom, feléjük futnak kicsit. Viszont a birkát terelik, és nagyobb állatokat megugatják ha közel jönnek de azt még nem próbáltam hogy terelnék-e. Ja és néha amikor sétálunk és mögöttem jönnek, u alakú mozgást végeznek, de szerintem ennek nincsenek tudatában mert csak bamulnak maguk elé. :D Ez így normális?


2010. jún. 8. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A kutyák csak addig csinálják ezt, hogy mindent terelni akarnak, amíg nincsenek hozzászoktatva minél több különböző állathoz. Régebben a mudim mindent terelni akart, de aztán elkezdtünk járni terelni, ez levezette az energiáit és az ott élő többi állattal is találkozhatott, így nem akarta már terelni őket. A jól tanított, engedelmes kutya nem akar mindig terelni, ha állatot lát. A hivatásos juhászok kutyái békésen megvannak birkák között is, nem foglalkoznak a nyájjal, egészen addig, amíg nem szól a juhász, hogy terelni kell.
2010. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :D Nekem is mudim van :) Ezek mellé az állatok mellé jött, velük nőtt fel, megszokta őket. Szerintem sokkal okosabb dolog ez mint egész nap pörögni a semmire meg még a labdát is terelni...
2010. jún. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!