Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan típusú kutyákat tudtok...

Olyan típusú kutyákat tudtok jellemre, mint az Ír szetter, akik még a betörőket is beengedik, tehát házőrzésre nem alkalmasak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 7. 11:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%
Labrador, golden retriever, magyar vizsla
2018. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem olyan rég írta egy nőci, hogy a vizslájuk a saját gyerekét megharapta.
2018. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarok betörni, de olyan kutya kellene, aki ha vendég jön, nem harap meg senkit, nem támad meg senkit.
2018. márc. 7. 23:18
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát így névtelenül egyáltalán nem nyilvánvaló, de mindegy. Főleg, hogy ma kérdeztem olyat is, hogy mivel szoktak kutyát mérgezni...


De, továbbra is azt tudom mondani, hogy nem lehet egy fajtára ezt ráhúzni. Az, hogy a vendégekkel barátságos, nagyban függ a szocializációtól és a neveléstől. Pl. egy jól nevelt örző-védő beengedi azt, akit a gazdája jóváhagy, de attól még a vadidegeneket nem fogja körbeugrálni. Valamint, egyik fajtára sem lehet azt mondani, hogy "Na, ennek a fajtának minden egyede 100%, hogy soha nem fog megharapni senkit..."


Hogy ennél a házőrzésnél maradjunk, hozok pár példát. Gyerek koromban, nekünk volt fajtatiszta, tenyésztőtől, törzskönyves Újfunlandink. Kenyérre lehetett kenni, velünk szelíd jámbor mackó volt. Mégis a kerítésnek úgy rontott neki, ha vadidegen jött, mint egy Grizzly! Hívatlan vendég ott nem jött be!

Valamint a szintén említett Berni pásztorral kapcsolatban olvastam egyszer egy olyan sztorit, hogy a gazdája imádta a kutyáját, de meg volt győződve róla, hogy a légynek se tudna ártani és ha helyzet lenne biztos megfutamodna. Szóval letesztelte a kutyáját és eljátszotta egy ismerőssel, (akit a kutya nem ismert) hogy az megtámadja őt. A gazdája legnagyobb meglepetésére, a jámbor, bújós, "plüssbárány" kutyája úgy bepörgött, hogy rendesen megakarta harapni az ismerősét!


Valamint azt, hogy a "Labradorok is haraptak már meg jó pár embert" nem a kisujjamból ráztam ki, hanem régebben külföldi oldalakon olvastam statisztikákat, mert érdekelt...

Amit valaki írt, hogy egy vizsla megharapott egy gyereket, szintén elhiszem. Teljesen hihető.


Szóval erről ennyit... Nem lehet általánosítani! Amelyik kutyának van foga, az potenciálisan harapni is tud!

2018. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is írtam, hogy vannak különbségek kutya és kutya között is. Viszont ÁLTALÁBAN jellemző szokott lenni a leírás, nem véletlenül olyan népszerű pl. a labi családi kutyaként. A statisztikákat azért nem szeretem ilyen témában, mert egy extra gyakori fajta esetén, mint a golden vagy a német juhász nyilván több baleset lesz, mint pl a beauceronok között. Sokszor annyi egyedszám lehet egy egy fajtában és ez nem biztos, hogy olyan mérvadó. De az igaz, hogy bármilyen kutyát lehet "harapóssá" nevelni/félrenevelni. Az ír szetterem remek jelzőkutya, viszont nem bántana senkit nagyon barátságos. De ha valaki engem támadna meg, akkor biztosan megvédene.

Nem tudom mik ezek a lepontozások.

2018. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A statisztikákat azért nem szeretem ilyen témában, mert egy extra gyakori fajta esetén, mint a golden vagy a német juhász nyilván több baleset lesz, mint pl a beauceronok között"


Persze, nem is úgy értettem, hogy a Labrador harapós fajta lenne vagy ilyesmi, csak arra akartam utalni, hogy vannak bejegyezve harapások, szóval azt nem lehet mondani, hogy "Na, ez egy Labrador! Esélytelen hogy valaha bárkit is megharapjon, hisz az nem egyezik a fajta leírásával!" vagy "Vegyél Labradort, mert az tuti nem fog soha megharapni senkit!" (Szabadon behelyettesíthető bármelyik fajta)

2018. márc. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!