Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hetes amerikai...

Van egy 7 hetes amerikai stafford kutyam. Milyen fajta tap az amit adhatok neki es mennyit?

Figyelt kérdés
Tegnap egy kis tejbe aztatott kiflit adtam neki mert hirtelen jott az otlet hogy elhozom, most megyek tapot venni de nemtudom melyik lenne a legjobb es pontosan mennyit kapjon egy nap?

2018. ápr. 9. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Menj be egy állat eledeles üzletbe (nem tescoba meg sparba) és kérdezd meg az eladót, hogy melyik lenne jó neki. Kiszacskós tápot vegyél, ami jó lesz kipróbálásra és rajta van az etetési útmutató.
2018. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%

Ha igazi amerikai staffi lenne, a tenyésztő tájékoztatót volna.


Tejet nem szabad adni a kutyának, hát a leghjobb tápok: Acana, orijen, Brit Care, gondolom van Junior váltogatjuk.


En Brit Care-el ettetek, teljesen megvagyok elégedve :)

2018. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Taste of the Wild, brit care például. Fontos a jó minőség, magas hústartalom és ne legyen benne "egyéb, kiegészítő", színezék, tartósító szer, ízfokozó, műanyag. A kutya táplálása nagyon fontos dolog.


Majdnem annyira, mint a szaporítók és a tenyésztők közötti különbség. A kiskutyát szaporítótól vetted, gondolom kis összegért. Nos, imádkozz, hogy nincs idegrendszeri rendellenessége és egészséges életet éljen. Mert nem sok esély van rá. A pénzzel pedig az állatkínzó szaporítót támogattad.

A kutyus pedig közel sem amerikai staffordshire terrier, maximum fajtajellegű keverék, de az is lehet, hogy 3 hónap múlva vizsla lesz belőle

2018. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

1. Kutyának nem adunk tejet

2. Hirtelen nem hozunk el kutyát meg kell venni neki a tápot fekhely ettől szabadságot ki enni és utána nézni

3.8 hetes kora előtt tilos elhozni

4.Miért kell támogatni a szaporitás? Nincs elég menhelyi utcára dobott vagy épp beteges kutya?

2018. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Remélem, hogy ez csak egy provokatív kérdés...

8 hetes korái kötelező az anyja mellett tartani, tehéntejet nem adunk egy állatnak sem, mert menni fog a hasuk, a kiflivel csak telik a gyomra, de semmit nem hasznosít belőle.

Kiskutya érkezése előtt alaposan fel kell készülni, felszerelések, táp, amit addig is evett, játékok... Gondolom fogalmad sincs a kutyákról... Szaporítót soha nem támogatunk, olcsó húsnak híg a leve, és nézd meg, teljesen lesz*rja, hogy a kiskutyának mik az igényei, csak odaadja akárkinek, és nem érdekli mi lesz vele...


Gratulálok... Szerintem orvoshoz is vidd el minél hamarabb, mert tuti, hogy férges és egy oltása sincs. Chipről álmodni sem lehet. És arra is számíts, hogy bármikor előjöhet súlyos genetikai betegség, amit nem olcsó kezelni, ha egyáltalán lehet. Meg arra is számíts, hogy nem biztos, hogy úgy fog kinézni felnőtt korában, ahogy kéne, mivel csak egy ismeretlen elmenőkkel rendelkező keverék.

2018. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Uramatyam mirol beszeltek, ha semmi hatterinformaciot nem tudtok miert ugattok bele?

1. Lattam anyjat,apjat mind a 2 fajtiszta amerikai stafford

2. Fereghajtva es oltva van ami a kiskonyvebe is benne van

3. Miert lenne barmi megbetegedese? Olyan dolgokrol beszeltek hogy hihetetlen, ne mond mar nekem hogy pl egy teljes mertekben korcs kutya nem lehet egeszseges es okos ( meg ha ez nem is az)

4. Szaporitotol vettem? Ez az elso alom az anyjanak mar csak azert is mert jol ismerem akitol vettem.

Idiotak.

2018. ápr. 9. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De egy tudatlan ember vagy, még azt se tudod mi a fajtiszta. Fajtiszta persze, mert kutya és nem félig teve. De nem fajTAtiszta mert nem törzskönyves kutya, márpedig csak az minősül fajtatisztának.

Láttad anyját apját? És? Mi igazolja hogy az anyját n em a szomszéd vizsla mászta meg? Semmi.


Ha nem tudsz alap fogalmakat akkor ne legyen már ekkora a pofád, főleg ha egy kis élettel játszol akit egy héttel korábban választott el a szaporító mint egy normális tenyésztő tette volna. Majd amikor viselkedészavaros és két hónap múlva jössz írni hogy nem bírsz vele akkor gondolj ránk.

2018. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító, mert keverék kutyákat 'gyárt'. Keverékek, mert nem bizonyítható a fajtatisztaságuk. És gyártja őket, mert sem egészségügyi szűrései, sem wesen tesztje, sem tenyészszemléje nincs gondolom a szülőknek. Tehát csak a pénzért/divatból/felelőtlenségből születtek a kicsik.


Te pedig hivatalosan (és nem hivatalosan is) állatkínzást követtél el, mert a törvény szerint nem hozhatod el a kölyköt 8 hetes kora előtt! Csak szaporítók adják oda így a kutyákat a felelőtlen és buta gazdáknak.


Te pedig alkalmatlan vagy kutyatartásra! Tejet adsz? Azt akarod, hogy a sok hasmenéstől kiszáradjon? És kiflit, amikor arra semmi szüksége? Normális vagy te?

2018. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, tudjuk, te vagy a helikopter... Inkább fogadd meg, amit mondunk, szerintem a témával kapcsolatban itt mindenki többet tud nálad.

Alapfogalmakkal és alap dolgokkal (tejet nem adunk, 8 hetes koráig nem hozzuk el, előbb tájékozódunk, felkészülünk, aztán hozzuk a kutyát) nem vagy tisztában, és még te mondod azt, hogy idióták vagyunk?

Szerintem vidd vissza szegény kiskutyát még 1-2 hétre, addig alaposan készülj fel, mert ez nem játék!

2018. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de csak ismételni tudom azt ami eddig kb. 1000x lett ide kiírva:

41/2010 kormány rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


3. § (2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet. Amennyiben a jelölésre használt transzponder nem felel meg a 11784 ISO-szabványnak vagy a 11785 ISO-szabvány A. mellék- letének, az állattartónak a hatósági ellenőrzés időpontjában biztosítania kell a transzponder leolvasásához szükséges eszközt.


14. § (15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Remélem ezt a jogszabályt ismered. És tudod, hogy innen kezdve állatkínzó vagy, hiszen nyolc hetes kor előtt elhoztad.

2018. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!