Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya hogy érzi a szagokat?

Egy kutya hogy érzi a szagokat?

Figyelt kérdés
Lehet ez furcsa kérdés, de: Amikor valaki elveszik egy erdőbe és kutyával keresik, akkor a kutya hogy érzi a szagát? Hogyha nem dob el semmit, amin rajta van a szaga, akkor a kutya hogy érzi? Attól hogy az ember megy egy ösvényen, attól hogy érzi a kutya? Érzi a cipő szagát, vagy ilyesmi?
2010. jún. 12. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig megszagoltatnak vele valamit!
2010. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Állítólag a kutyafélék LÁTJÁK a szagokat. Az egyiket pirosa, a másikat sárgán stb. De a többit sehogy, mivel színvakok.(Hallottam/olvastam valahol)
2010. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem igaz!

az első válaszoló téved! soha nem szagoltatnak meg semmit a kutyával. a kutya az elhullott bőrsejtek szagán keresztül találja meg az embert. (minden ember bőréről hullanak le folyamatosan ezek a bőrsejtek)

elég ha példának veszem a magyar mentőkutyás csapatokat...(pl. www.pmkmsz.hu)

(és az is mellékes, hogy 3 mentőkutyánk van....)

2010. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahova lép, ott szagnyomot hagy a talajon.
2010. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2010. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkoztam, mert pl amikor jövök haza, de a kutyám még nem láthat/hallhat, már akkor is tudja, hogy jövök. Gondolom szag alapján.
2010. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, hogy pl a kenyeret nem úgy érzékeli, mint mi. A kutya érzi külön a liszt, a kovász, stb illatát.
2010. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utóbbival egyetértek ezt én is hallottam

az erdőbe sztem ugy talál meg h megérzi milyen messze vagy vagy ilyesmi

vicces h mindenki mást mond!:D

2010. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!