Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen összeesett a kiskutyá...

Hirtelen összeesett a kiskutyám, az orvos szerint epilepszia, valakinek a kutyájával történt hasonló? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy shih-tzu kutyám, lassan 10 éves lesz.

Egyik nap hirtelen oldalra dőlt egy vonyítás kíséretében, majd maga alá pisilt..közben kb 2 percig hörgött, alig kapott levegőt. Én sajnos nem voltam akkor ott, csak hallottam mi történt. Miután ez az állapot elmúlt, felállt és mintha semmi nem lett volna, úgy viselkedett, ahogy szokott. Még aznap este elvittük dokihoz, aki szerint epilepsziás rohama volt. Azt mondta, hogy ha ismét előfordul,akkor vérvétel, ultrahang, röntgen stb vizsgálat alá kell vetni szegényt. Kértem, hogy mondja az igazat, akkor is, ha az fájdalmas lenne számomra. Erre azt válaszolta, hogy ilyen idős korban már nem gyógyítható vagy szinten tartható az epilepszia, főleg, hogy kutyáknál 3 éves korukig jön elő az a fajta, amit gyógyszerekkel lehet kezelni. Valamint említette, hogy lehet daganat is a fejében, ami valószínűleg pár hónap alatt elvinné őt. Ha pedig nem fordul elő ilyesmi, csak mondjuk évente 1x, akkor tud még élni sokáig így is.


Pénteken történt az egész, azóta mintha semmi baja nem lenne..

Valakinek hasonló volt a kutyájával?

Köszönöm!


2018. máj. 8. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szomszédunkban volt egy kutya, aki szintén epilepsziás lett. Az a kutya jóval idősebb volt már, mikor először rájött a roham, mint 3 év, élő példaként írhatom és tanúsíthatom, hogy sokkal később is kialakulhat. Igen, szinten tartható, a szomszéd kutyus még évekig élt. Sokszor hónapok teltek el úgy, hogy tünetmentes volt. Aztán megint... Sajnálom, reméljük a legjobbakat.
2018. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ilyen gondja a kutyánknak. A doki annyit mondott rá, hogy akkor kell elkapni, mikor éppen rohama van, különben nem lehet megmondani, hogy mi okozza pontosan. Szóval, hogy látnia kéne a roham közben - ami nyilván nem reális, hiszen kiszámíthatatlan...

Nyugtatóval tömni emiatt nem akartuk, doki sem javasolta, így ennyiben maradtunk.

(Vérvétel, ultrahang, ilyesmi volt, amúgy azok alapján egészséges kutya volt.)

Nálunk egy idő után valamennyire kiszámítható volt, hogyha izgatott, akkor jön elő, de random volt, hogy mi váltja ki. Volt, hogy attól lett rosszul, hogy örült nekem, mikor hazaértem; máskor meg tök jól viselte a vidéki utazást, és csak attól borult ki, hogy az összes falusi kutya megugatta, mikor kiment az udvarra.

Nyilván, ha tudtuk, hogy stresszes helyzet várható, akkor tudtunk rá készülni, de minden görcsöt így sem lehetett kivédeni. Egy idő után egyébként saját maga is jelzett, ha érezte, hogy jön egy roham, csak persze nekünk is meg kellett tanulni értelmezni, hogy most nem simán simiért jön, hanem kézközelben akar lenni.

Voltak jobb és rosszabb időszakok, volt, hogy hónapokig, fél évig elő sem jött, máskor pár nap különbséggel több rohamot is kapott.

Borzasztó volt látni a szenvedését, de tulajdonképpen ettől függetlenül teljes életet élt. Nem is tudom, 5-6 évig legalább utána, hogy ezek elkezdődtek. Én sokszor jobban paráztam, mint ő, mondjuk utazásnál vagy vendégségnél, hogy nehogy az új élmény felspannolja. :D


De ugyanez volt egyébként - igaz, a miénk nem vonított, alighangja kutya volt mindig is, de görcsös rohamok, befeszülés, nyáladzás, nem vett levegőt... rosszabb rohamoknál hányt is utána. Aztán feláll, és minden rendben.

2018. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt epilepsziás kutyánk de az mindig görcsölt,remegett meg nyáladzott és hányt is a durvább roham után ahogy a 2. válaszadó írta.
2018. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismetősömnek van epilepsziás kutyája. Náluk fiatalon, 2 éves korában derült ki. Főleg a szokatlan zajok, túl erős ingerek váltják ki a rohamot. Kinti-benti kutya, őrzi a házat, imád járőrözni. Ha sok ember járkál előttük, attól nagyon izgatott. Olyankor be szokták vinni, hogy megnyugodjon. De néha így sem sikerül elkerülni a bajt. Gyógyszert szed, nem tudom milyet, de sajnos elég nagy adagot, mert súlyos a helyzet.
2018. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!