Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy ne húzzon (ugasson vissza) séta közben, ha egy kerítés mögött lévő másik kutya előtt megyünk el?

Figyelt kérdés

Suliban mondták, hogy ilyenkor hátra arc, vissza, hátra arc és közben próbáljam a kutya figyelmét felhívni magamra, ami jó tanácsnak tűnik. Viszont a másik kutya gazdájától ilyenkor volt, hogy megkaptam, minek heccelem a kutyáját azzal, hogy a házuk előtt korzózunk.

Az enyémnek valószínűleg az is befolyásolhatja a viselkedését, hogy fiatal és általában nem domináns, de nem szeretnék arra játszani, hogy hátha kinövi. Egyáltalán kinőheti?



2018. jún. 21. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám volt,de megoldottam.

A kutyám szintén mint a tied.

Ne menj közel a kerítéshez mi mindig az út szélén sétálunk el.


Én azt csináltam otthon nagyon sojat gyakoroltam,hogy ha mondom,hogy figyelj vagy a nevét akkor rám nézzen és végig engem nézzen amíg azt nem mondom oké vagy adok neki jutalmat.Úgy tudod elérni,hogy kimondod a nevét otthon mutatsz neki jutalmat és kb a mellkasod magasságában tartod,és szépen sétál melletted pórázon.Egyenlőre jutalmazd azért amiért rád figyel aztán egyre tovább tarts ott a jutalmat,minden helyzetbe képes legyen rád figyelni otthon ha megy,akkor mehet utcán.Gyakorolj vele de még ne a kutyánál ha az utcán is megy akkor a kutya előtti háznál kérd tőle hogy figyeljen.Nekem bevált.


De ha nem jön be tudom még ajánlani a fejhámot könnyű benne írányítani.

2018. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Magától nem fogja kinőni ezt. Csak egyre durvább lesz.


Le is tilthatod. A póráz erre tud jó lenni, ha megfelelően használod. De ha kellően motivált rád és az ételre, akkor kérhetsz figyelmet is tőle. És kombinálhatid a kettőt is. A gazdákkal meg ne foglalkozz, közterületről nem zavarhatnak el.

2018. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A jutalomfalatos-figyelemelterelős megoldás a forgolódással tetézve idővel sokat segített. Maradt néhány kutya, akivel szemben megmaradt ez a viselkedés, az első tüzelés óta viszont náluk sem nagyon csinálja ezt. Valószínűleg köze van ahhoz, hogy az ivaréréssel magabiztosabb lett (szerencsére változatlanul nem balhés). Majd meglátom, hogy az ivartalanítással változni fog-e a helyzet.
2019. jún. 18. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!