Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azoknak az embereknek akiknek...

Azoknak az embereknek akiknek puli kutyájuk van mért nem képesek a szemébe lógó szőrt levágni onann hogy ők is lássanak valamit?

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha le van vágva neki teljesen nem tesz jót neki.. Nyilván lehet belőle vágni hogy "szebb" legyen de mindenki eldönti magának hogy mit akar.

Amugymeg minek foglalkozol mas kutyajanak a kinezetevel? :)

2018. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Es azt meg hozzatennem hogy a kutya attol meg lat hogy a szemebe log a szor..
2018. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha levagjak a szoret a szemebol akkor meg is vakulhat vagy karosodik a latasa.

Kosd be a szemed 15 p re aztan menj ki az udvarra es vedd le a szemkotot te se fogsz semmit latni.

Na most kepzeld el ha annak "veszik le a szemkotojet" akinek egesz eleteben bevolt kotve.

Amugy meg nem sok pulit lattam a falnak menni :D

2018. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha a kutya szőre karban van tartva, azaz nem hirtelen vágják le a szemét takar szőrt, akkor nem vakul meg, semmi baja nem lesz. Viszont az igaz, hogy pl egy 3+ éves kutyának levágni a szőrét, ami kölyökkora óta nem volt vágva, komoly problémákhoz vezethet.
2018. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat na ezt nem tudtam hogy ilyen kovetkezményei lehetnek ha levágják ... és egyeske Nem foglalkozok mas kutyajaval csak kivancsisagbol kerdeztem .. ha meg zavar a kérdés lapozz drága
2018. júl. 2. 16:40
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez hasonlóképp működik, mint a lovak hosszú üstöke, kilátni lehet, belátni nem. :D

Amúgy ha a jó isten így teremtette biztos van funkciója, különben nem lenne így.

2018. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Megis foglalkozol vele hogyha megirtad akerdest XDDDDDDDD

"Akiknek puli kutyajuk van miert nem kepesek levagni a szort..."

Jomodorrol meg nem hallottunk meg ugye? Jomodorrol meg nem hallotunk meg nem? Kedves kerdezocske ;)

2018. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Nagyszüleim pulija nyáron mindig nyírva van. Mondhatni frufru van neki hagyva :)
2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Jobb esetben felszokták csatolni/gumizni :)
2018. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Rohadt nagy falusi hülyeség az, hogy ha levágják neki, megvakul. Max akkor, ha több év után vágják le, okozhat problémát, de ha folyamatosan le van neki vágva, nem lesz probléma.

Nekem puli keverékem van, 10 éves, havomta vágom neki a szeme felett a szőrt, évi 2x meg van nyírva. Egyszer volt probléma a látásával, mikor elmaradt a nyírás, a szőr pedig irritálta a szemét, és cseresznyeszeme lett...

2018. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!