Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs és bolha ellen...

Kullancs és bolha ellen tabletta vagy csepp?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy kinek milyen tapasztalata van a tablettával kapcsolatban. Eddig az advantix márkájú cseppeket alkalmaztuk a kutyáinkon és nagyon bevált. Az idén viszont 1 hónapja az állatorvosunk egy szétrágható tablettát ajánlott, mégpedig a bravecto nevezetűt. Megfogadtuk az állatorvos tanácsát és a tabletta mellett döntöttünk, de azóta nem merek a kutyákkal magas fűben vagy erdős területen sétálni. Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban? Meddig tart egy ilyen tabletta hatása?

Természetesen utánaolvastam, de nem tudom, hogy hihetek-e a doboz hátoldalán lévő szövegnek.

Aki esetleg próbálta már az ne sajnálja tőlem a tapasztalatait. :)



#kutya #kullancs #bolha #Advantix #szőrápolás #Bravecto #kullancsszezon #kutya egeszsege #Bolha és kullancs #Bolha és kullancs riasztó
2018. júl. 6. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki használja a Bravectot, úgy mondják, nincs kullancs még nagyon fertőzött területen sem.

3 hónapig hatásos.

2018. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bravetcot hasznalunk, nagyon ritkan van benne kullancs es az is halott. Szivni (nehogy visszakopni) egyik sem tud, de jellemzoen (99%) csak botorkalnak a bundajukon es meghalnak.


Elmeletben 12 het, de doki azt javasolta, hogy ne varjuk meg a maximumot (aztan sajat tapasztalat is alatamasztotta), ugyhogy kb 10-11 hetenkent frissitjuk a tablettat. Elotte Forestot hasznaltunk, de az egyik kutyanak bepallot a bore alatta, szoval valtottunk.

2018. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)

A válaszaitokat olvasva kezdek hajlani a Bravecto tablettája felé. Beagle kutyáim erőszeretettel szeretnek belehemperegni mindenbe és sűrűn kell őket fürdetni így a cseppek hatása egyáltalán nem marad meg. :/ A tabletta ilyen szempontból sokkal gazdaságosabbnak és hatásosabbnak tűnik. :)

2018. júl. 6. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
A májvédő kúrának azért olvass utána, vagy kérdezd meg az állatorvosotokat, ugyanis a tablettázás mellett erősen ajánlott az alkalmazása.
2018. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is Bravectozunk, lekopogom, de meg emellett nem lattam bennuk kullancsot. Nagyon elegedett vagyok vele.
2018. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, vidd és engedd magas fűbe vagy ahová eddig is ment. Nagyobb és biztosabb a hatásfoka mint az adventixnek.
2018. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!