Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene...

Milyen fajta kutya illene hozzám az alább leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Egy kamasz lány vagyok es a társra, vagyis egy kutyára vágyok. Ezek lennének a negetívumok, az igényeim, illetve kérdések amik felmerültek:


1.Közepes testméretű kutyát szeretnék


2.lakásban élek de amikor otthon vagyok foglalkoztatnám mentálisan, ezen kívűl napi 3×1 óra sétát tudnék megoldani


3.Ez talán a legnagyobb negatívum: Meg tudná-e szokni egy kutyus hogy a hét egyik felében egyik lakás, másik felében másik. Így mindig velem lenne, én sétálnék vele, mindkét helyen lenne saját kis helye stb.. De mivel a szüleim elváltak vándorolgatnom kell..


4.Például a kis olasz agár felmerült mert a fásztását-pihenését meg tudnám oldani, illene hozzám de negatívum: állítólag elég kis makacs és mivel első kutyus és nem vagyok nagyon határozott, nekem egy gazdihoz alkalmazkodó kutya jobban illene


5.Egy intelligens, lehetőleg mindig barátságos, szeretetet viszonzó, kifárasztott állapotban nyugis kutyus nagyon jó lenne.


6. Szüleim igényei:

-ne legyen durva kutyaszag a lakásban

-ne hulljon NAGYON a szőre


Tippek, tapasztalatok? ;)



2018. júl. 11. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan ebben a helyzetben voltam,mikor kutyát kellett választanom,csak én udvarra vittem(legalábbis a leírtak alalján úgy értelmeztem,hogy te neked lakásba lenne,lehet rosszul értettem).

Elváltak a szüleim,így én a kutyámmal iskola időben 2 hetente hétvégén találkozok!


Én a saját kutya fajtámat választanám neked is,mert nagyon meg vagyok elégedve vele:


Az én kutyám,egy felnőtt labrador retriever szuka(a szuka egy kicsit kisebb mint a kan).

Nagyon barátságos,inteligens,a legjobb barátommá vált,és ő is nagyon szeret engem,mindenhova követ,akár póráz nélkül is kimegyek vele az utcára,engedelmesen mellettem megy!Ha elmegyek vele sétálni,akkor ugye akkor jól ki lehet fárasztani.


Az egyetlen ami esetleg nem passzolhat,az az hogy talán nagy kutyának számít neked,de az én szukám közép méretűre nőtt kb.


Szőre kicsit hullik,ha vesztek egy kefét akkor két naponta egyszer áthuzogatod rajta,tökéletes lesz😄!


Remélem tudtam segíteni,ha bármi kérdésed van a kutya fajtával/kutyámmal kapcsolatban,akkor nyugodtan írj

2018. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,és a labrador kutyusokat lakásba is be lehet vinni nyugodtan!az én kutyusom fél a villámlástól és a mennydörgéstől(fogalmunk sincs mért)így ilyenkor reggelig bent alszik,nem pisil kakil össze semmit.ha esetleg kellene neki akkor az ajtó elött (toporzékol)
2018. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem egy beagle simán elfér mindenhol.Nagyon okosak, a szőrük rövid, és ráadásul nagyon család szerető kutyák :)
2018. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Csak annyit, hogy a beagle az egyik lehető legrosszabb döntés lenne, nem tudom mit kell mindenkinek ajánlgatni már...
2018. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

#1 köszi hogy kifejtetted, sokat segít, a labradorokkal szimpatizálok, valóban egy picit nagy nekem de nyílván nem a mérete számít :)


#4 Ha leírnád miért annak örülnék, segítene :)

2018. júl. 11. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Írtad hogy szeretnéd a kis olasz agarat, de gond lenne a makacsságával. Na a beagle ennek a többszöröse makacsság terén, vadászkutya, falkakutya, önfejű és egyébként rettentően hullik a szőre (rokonoméknak van lakásban, egy katasztrófa), de tényleg a nevelésével van a legtöbb gond.
2018. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Mi értelme volt megint kiírni? Na mindegy. Mit jelent az, hogy lefárasztás? Bővebben kifejtenéd?
2018. júl. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Francia bulddog :3

Nem nagyon hullajtja a szőrét, okos, ragaszkodó. Viszont kisebb mint amilyet szeretnél

2018. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi egy keveréket fogadtunk örökbe egy menhelyről, első kutyának. :)

Szerintem ha körbekérdezel pár menhelyen biztos találsz hozzád megfelelő kutyust! <3

2018. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Staffordshire terrier a megfelelő! Nagyon okos szép kutyák! Családcentrikus barátságos és nagyon bátor akár házörzőnek is tökéletes! Szőre nem hullik!
2018. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!