Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskóm nem akar bemenni a...

A tacskóm nem akar bemenni a házába az eső elől. Kinn rohangál és folyton be akar jönni a házba és kaparja az ajtót. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Félek hogy tüdőgyulladást kap ilyen időbe tiszta víz és hiába szólok rá erélyesebben h menjen a helyére nem megy be.
2010. jún. 18. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

engedd be a házba szegényt lécci! :(

tegyél le takarót vagy plédet ujsábpapirt..

2010. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Sokáig az én tacsim sem ment be a házába,ezért ilyenkor be kellett hozni a lakásba(de egyébként egész télen bent van:).Már régebben bement a házába a tacsid?
2010. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert fél a vihartól, és nem a víz elől szeretne elbújni, hanem az ijsztő hangok elől. Erre pedig az állatoknak a legnagyobb biztonságot a gazdijuk jelenti: veled akar lenni. ha bemászol a kutyaházba, bemegy veled, de ha bemész a házba, oda akar követni. ha kiállsz vele az esőre, akkor meg ott ázik sz.arrá veled együtt :)
2010. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy kis kajával csalogasd be a házába,ha bent van simogasd,dicsérd meg.
2010. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
foggd meg és vidd be!
2010. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam a házába berakni megsimogattam meg minden és nem maradt benn!

A lakásba nem engedi a párom mert a kutyának kinnn a helye és ezzel egyet értek

2010. jún. 18. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a mi kutyusunk a tűzijátéktól és petárdáktól félt, ezért szilveszterkor mindig beengedtük. Az előszobában nyugiban megvolt és nagyon hálás volt
2010. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy fél és veled akar lenni. Nem a kutyaház, hanem TE vagy neki a biztonság.

Ha nem engeditek a házba (pedig nem lenne baj belőle, ha tudná, hogy félelem esetén erre mindig számíthat), akkor igyekezzetek a vihar hangosabb részét vele tölteni. Én kiültem az enyémmel ilyenkor a lépcsőre, és átkaroltam, nagyon jólesett neki. Remegett a dörgéseknél, de nyugodt volt.

Úgy kell rá tekinteni ilyenkor, mint egy félő gyerekre, hisz nem tudja, hogy nincs mitől félnie, ösztönösen fél. Egy kis kedvezményt engedhetnétek neki ilyenkor. Nem élne vele vissza, az tuti.

2010. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!