Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat az egyedülléthez?

Figyelt kérdés
Sajnos dolgoznom kell és nagyon félek,hogy leamortizálja a frissen felújított lakást.Kölyök még van pár játéka de ha tudtok pár ötletet amivel elvonhatom a bútorokról és a rosszaságtól a figyelmét amíg egyedül van azt szívesen fogadom.
2008. nov. 2. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

1) Fáraszd ki, mielőtt elmész hosszú, aktív sétával. Alvás közben nem rombol.

2) Fokozatosan szoktasd hozzá, előbb pár percre a szomszéd szobába száműzd, és várd meg, amíg abbahagyja a hisztit. Akkor lehet visszaengedni és megdícsérni. Ha az megy, hagyd egyre tovább egyedül, menj boltba, fodrászhoz, akármi.

Ami fontos, hogy semmiképpen ne engedd ki, ha sír utánad vagy egyéb módon hisztizik, mert ezzel csak azt erősíted meg, hogy a hisztitől visszatérsz hozzá.

Csak olyan dolgokat hagyj elől, amit nem tud szétrágni, mert esetleg lenyelheti, avagy beteríti vele az egész lakást. Javallom első alkalmakra a naagy illatos füstölt csontot, nálam bevált, fogkefének is ;)

Amikor otthon vagy, ne hagyd, hogy kárt tegyen dolgokban, akkor se, ha aranyosan rágcsálja azt, amit nem kéne, és hát annyi rágás nem is árt neki. Később tovább fogja rágni apró darabokra, ami nem jó. Fontos tényleg határozottan közölni vele, hogy amit tesz, az rossz, nem csak úgy tessék-lássék!

Ha mindez nem vezet eredményre, keress egy kutyaiskolát a környéken, ők biztos tudnak segíteni.

Sok sikert!

2008. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%

Szia!

Az én kutyámnak hamar hozzá kellett szoknia, mert keveset vagyok otthon hétköznap. Nálunk a megoldás az volt hogy:

- az ajtók nyitva vannak, de hogy ne tudjon pl a nappaliba bemenni, csináltunk neki egy kis kerítést (hamar kész, pár lécet összeszegeltünk, és lefestettük) Így nem érzi bezárva magát, és a lakásban sem tesz kárt.

- csatlakozva az előző válaszhoz, ne hagyj elől semmi olyat amit rághat, nézd át a lakást kutyaszemmel. Én sok játékot adtam neki, nálam a konyhában és az előszobában mozoghat ha nem vagyok otthon, van plüsse, adtam neki egy régi cipőt, sípoló játkot, sárgarépát... Minden nap mikor elmegyek próbálok valami újat... DentaSticket... ilyesmit.

- a hisztivel nincs mit kezdeni, én keményen rászólok, és bármennyire sajnálom, a helyére parancsolom. Legutóbb bezártam az ajtót, és elkezdett sírni, ezért azonnal hangosan, mérgesen visszamentem, és a helyére parancsoltam. kegyetlennek hangzik, de ebből tanult, azóta direkt úgy megyek el, hogy lássa, odaparancsolom a helyére, és bezárom az ajtót, és csend van.

- és mégegy hasznos dolog az elején: bekapcsolva hagytam neki a TV-t, vagy rádiót. Hogy valamit halljon... Így nem is rágott annyira (mondjuk nálam csak az ajtófélfát kezdte meg, de már leszokott róla, mert vittem fel neki egy botot. Állítólag abban van valami vitamin ami nekik jó. Persze nem ilyen halálszáraz botot, hanem olyat amin láttam, hogy nem szúrja meg, nem megy szálka semmijébe, ha elkezdi rágcsálni.

- nem szabad hagyni hogy ő legyen a legelső és legfontosabb az életben, mert pl. én egyedül élek, és már az nem tetszett neki ha telefonon beszélek. Tudnia kell, hol a helye.


Remélem segítettem, nálam azóta ő szépen viselkedik, és nagyon jó társ, pedig csak most volt 4 hónapos.

2008. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
m vettünk mégegy kutyust,hogy ne unatkozzon.nem mondom,imádom mindkettőt,de nem javult a helyzet.mindent kikutatnak.papírzsepi,ujság,csoki,papírok,mindent daabokra szaggatnak.felmennek az étkezőasztalra,a számítógépasztalra,bárhova.ha itthon vagyunk ilyet soha nem csinálnak.én is bekapcsolva hagyom a tv-t,beállítom 1-2órára.van nekik szárat táp,víz,jutalomfalat,rágcsika,minden.de imádnak kutakodni.a lényeg,hogy semmit ne hagyj elől,mert bármire képesek.és ne egy egész nappal kezd az egyedülhagyást.először egy óra,aztán szépen fokozatosan.nekem mindig lelkiismeretfurdalásom van,amikor reggel elmegyek,és tudom,hogy csak hat körül érek haza.persze ez se normális,de hát ilyen vagyok.hallottam már olyat is aki webkamerán nézte a munkahelyéről a kutyáját.(mondjuk ha olyan helyen dolgoznék,sztem én is megcsinálnám).sok sikert,és bocs a sok zagyválásért!
2008. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutya sosem "szokja" meg az egyedül létet!Szomorú lesz , unatkozik és azért szedi szét a lakásodat amit meg is érdemelsz hisz magára hagytad.Inkább ne tarts állatot, vagy ha mindenképp szeretnél akkor cicát javaslok, az pont tök jól el van nélküled is!
2008. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
kedves utolsó.nem értek veled egyet,mert nem ülhetünk itthon a kutyákkal,dolgozni kell!!!!utolsó előtti vagyok.imádom a kutyáimat,és szerintem a kérdező se éjjel nappal hagyná egyedül.azt is megtehetné,h kirakja a hidegre,láncra verve,nem?amit szintén elítélek.
2008. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon hasznos dolgokat írtatok!Természetesen nem egész napra szeretném egyedül hagyni,de dolgozni kell,nem lehet otthon ülni egész nap a kutya miatt.(utolsó előtti válaszoló)
2008. nov. 6. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:

természetesen dolgozni kell, de saját magad csak el tudod dönteni, hogy a napnak mekkora százalékában van a kutyád egyedül, ha dolgozol 10-12 órát plusz oda-vissza utazás meg egyéb teendők és a kutyid reggeltől estig egyedül van azért én elgondolkoznék rajta hogy érdemes e állatot tartani.Szegény kutyi egész nap nem tud pisilni?vágyakozik utánad?Csodálod, hogy szétszedi a lakásodat?

Gondolkodjatok már el ezen egy kicsit!!!!

Az állattartás felelőséggel jár akutya nem dísz, szükségletei vannak, és nem csak azért él, hogy ha este végre hazaérsz szánsz rá(ha szánsz) kb egy órát...

2008. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

En vettem a kutyimnak un. "kutyaovit", ami egy 6szog alaku ketrec (kis meretu kutyaknak megfelelo)...nem tudom, mlyen kutyad van, en ezt csak kis meretu vagy kolyokkutyaknak ajanlanam. Ebben az en kutyim elvan, igaz o nincs hosszu ideig egyedul, 2-3 orat. teszel be neki vizet, kajat, jatekokat, fekhelyet...es a lakas egyben marad. Mondjuk en a kutya biztonsaga erdekeben valasztottam, mert 2 szintes a haz, o 3 honapos es batran felmegy a lepcson, de le mar nem megy olyan siman.

A Petnet.hu-n talalsz ilyet.

2009. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!