Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek oda, hogy...

Mire figyeljek oda, hogy hamar megszokja új helyét a kiskutya?

Figyelt kérdés
Néhány nap múlva hozom el 9 hetes kiskutyámat és szeretném ha minnél hamarabb megszokná új környezetét. Több, mint egy hétig itthon leszek vele non stop és már a felszerelések is beszerzés alatt vannak. Lesz ketrece az előszobában (ugyanis rövidszőrű és bent alszik), ahol jól kibélelt alvóhelye lesz, fém táljai a tápnak és a víznek, játékok, kutyapelenka az első napokra, csak azt még nem tudom, hogy a ketrecen belül vagy kívül legyen (???), megpróbálunk mindent elpakolni, amit szétrághat, vagy gondot okozhat. Lesz egy törölközője, amit a tenyésztő ad és rajta lesz az előző otthonának a szaga. Mit szerezzek még be, hogyan próbáljam könnyebbé tenni neki a beilleszkedést?
2010. jún. 22. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Már semmit nem tudsz megvenni! Már minden meg van! :)
2010. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

figyelj, hogy azt a tápot kapja amit a tenyésztő adott neki (szoktak egy kis zacsival adni belőle) ha váltani akarsz akkor csak lassan és először keverve a kettőt.

9 hetesen még nem fogja végigaludni az éjszakát, készülj egy késő esti (11-12 óra) és egy kora reggeli (6 óra) pisire, kakira. A pelenkát én nem raknám a ketrecbe, inkább kelnék hozzá, ne szokja meg, hogy ott bent is elvégezheti a dolgát.

2010. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

09:05 vagyok.

Az én kutyám amikor pici volt majdnem az egész éjszakát végig sirta.Ez 1-2 nap volt, a 3-dik napon én mentem hozzá ha sírt. Este adig simiztem amig elnem aludt, utána végég aludta az éjszakát.

Különben egy plüssöt is beszerezhetsz neki,hogy az higgye éjszaka hogy az a tesója! :)

12/L

2010. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, ezt amit az előző mondott semmiképpen ne csináld. Minél kevésbé foglalkozol a sírással, annál hamarabb abba fogja hagyni, mert nem tanulja meg, hogy sírásért simit kap. Mondjuk én az első 3-5 napban (már nem emlékszem) a szobámba tettem a földre, oda lógattam a kezem, és úgy aludtam. Nyugtalan is lettem volna ha nem ott van. De ha vinnyogás volt, akkor úgy tettem, mintha életem legmélyebb álmát aludnám, maximum fordultam egyet. Aztán pár nap után kikerült a helyére, és onnantól fülem botját sem mozdítottam, hiába sírt. Pár nap alatt elmúlt a sírás.


Egyébként ha ilyen rendesen felkészültél a kutyázásra, szerintem érdemes még pár könyvet beszerezned. [link]

[link]

www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia -ez letölthető


Aztán játékokról nem írtál, arra szükség lesz! Aztán a nyakörvet/hámot és pórázt is jobb ha mihamarabb szokni kezdi, függetlenül attól, hogy még nem mehet ki. Hirtelen más nem jut eszembe :)


Nagyon sok örömöt kívánok a kutyázáshoz, és hosszú, boldog életet mindkettőtöknek!

2010. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egy nagy csomag tápot veszünk a tenyésztőtől mikor elhozzuk a kutyát, szóval ezzel egyelőre nem lesz gond.
2010. jún. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!