Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan növeljem a kutyám...

Hogyan növeljem a kutyám önbizalmát?

Figyelt kérdés

Van egy menhelyi kutyusom, régebben bantalmazták. Kb 1 évet volt a menhelyen, mire kihiztam. Eléggé félős (néha agresszív is...).

Ha játszunk és nem adja oda pl a labdát, rám morog, ha érte nyúlok és meg akar kapni. Ilyenkor én is morgok, majd elveszem a labdát. Sétánál az ajtón alig akar kimenni, elvégzi a dolgát és már loholna is vissza. Nem húz amúgy pórázon, de lehet látni, hogy fél jönni. Visszafele pedig nagyon boldog. Az idegenektől is fél, morogja őket. Hogyan tudnám kicsit növelni az önbizalmát?



2018. szept. 9. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Kutyakiképzö. De egyébként nem sok mindent, ő ilyen. Ha nem muszáj nem kell ráerőltetni semmit
2018. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Ezért nem lesz soha menhelyi kutyám
2018. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Kutyasulival.

Nekünk is menhelyi beszarink volt/van, félelmi agresszióval. Rengeteget segített nekünk a kutyasuli, egész más már a kutya.

2018. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor erre a problémára csak a kutyasuli a megoldás?

Tehát én hiába leszek bármilyen határozott stb (falkavezér...), az nem segít sokat ezek szerint. Bár gondolom az is fontos, de akkor erre nem alapozhatok. Köszi az ötleteket :)


"Ezért nem lesz soha menhelyi kutyám."

Rengeteg olyan kutyus van, aki szerintem nagyobb szeretet adna bármelyiknél, de én úgy voltam vele, hogy őket több eséllyel fogadjak örökbe, mint az enyémet. Ő is ugyan úgy érdemel egy esélyt

2018. szept. 9. 16:00
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor suliba mindenképp el fogom vinni. Van esetleg addig olyan ötlet, amivel én is tudnám növelni az önbizalmát? Ha tanítom és jól csinálja, nagyon meg szoktam dícsérni. Ez segíthet benne?

Van ezen kívül olyan gyakorlat, játék, bármi, ami segíthet? (Aminél kicsi az esélye, hogy agresszív lehet.. :D )

2018. szept. 9. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Kedves Kérdező, minden tiszteletem a tiéd!

Nekem is bántalmazott kutyám van, igaz, menhelyen soha nem volt, csak zsákba kötve akarták agyonverni.

Mindhárom lába és a csípője is 2 helyen volt eltörve. Az ütlegelést gondolom azért fejezték be, mert azt hitték elpusztult, ahogy a másik 2 testvére is a zsákban.

Utána kidobták az erdő szélére zsákostól, ahol 3 napig vergődött.

Ennyit az előéletéről.

Nálam már 12 éve van, most 13 éves.

Teljesen lökött idegenekkel és szívbeteg.

Annak idején próbálkoztunk a kutyasulival, de mindkét alkalommal a félelemtől epilepsziás rohamokat kapott, így azt abba kellett hagyni.

Remélem te nagyobb sikerrel jársz, de ha nem, akkor fogadd el őt így, mert minden idegszálával imád téged.

2018. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lugoka ***** válasza:
Én a kutyasuli mellett, próbálnék közvetlen egy rövid játék után kimenni, hogy talán összekösse a kettőt. És próbálnék minél boldogabb lenni azért mert kimegyünk. Talán vinni a játékát is, hogy eltereljem a figyelmét ha sikerül. Pl. Játszunk - póráz fel - kimegyünk játszunk - visszamegyünk - játszunk és örülünk. De az oktató ha látta a kutyát, akkor majd biztos tud jobbat mondani.
2018. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Én már most imádom, azzal nincs gond :)

6#

Szegény kutyus, elképzelni sem tudom, min mehetett át :( le a kalappal Előtted

2018. szept. 9. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ajánlották azt is, hogy bár félős a kutya, nem szabad minden áron nyugtatgatni. Nyugodtan és magabiztosan kell viselkedni mellette, nem szabad ráerősíteni a viselkedésére. Ha te nyugodt és határozott vagy, előbb utóbb ő is megnyugszik, és biztonságban fogja magát érezni veled. Nem fogja úgy érezni, hogy saját magát kell megvédenie mindenkitől, a miénk legalábbis már csak akkor kap oda a társainak, ha azok semmiképp sem hajlandók leszállni róla (általában közbelépek, ha letámadja valami kergemarha).

Illetve egy magabiztos és következetes gazdát sokkal könnyebben elfogadnak a kutyák, mint egy kenyérre kenhetőt.

A kutyasuliban sok olyan dolgot megtudsz amire nem is gondoltál a viselkedésükkel kapcsolatban :)


OFF: Üdvözlöm a kedves édes anyukáját annak aki lepontozgatja az összes választ. Elnézést kérek az összes kommentelő nevében, hogy le mertük írni a tapasztalatainkat, és tanácsot mertünk adni.

2018. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedek, hogy előbb-utóbb rájön, hogy van, aki megvédi :) babusgatni nem szoktam, hogy olyat csinál, "ami nem jó", mert azt tudom, hogy úgy venné, hogy meg is dícsértem érte. Még az elején vagyunk, így remélem, lesz változás. Köszi a válaszokat :)
2018. szept. 10. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!