Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam egy listát miszerint a...

Láttam egy listát miszerint a kutya nem ehet kenyeret, de az én kutyáim napi szinten esznek és nincs semmi bajuk. Akkor merjem tovább adni nekik a kenyeret?

Figyelt kérdés
2018. szept. 17. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz bajuk tőle, szerintem napi szinten talán sok. A nagyanyám kutyáinak vízbe ásztatott kenyér hússal volt gyakran a koszt
2018. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz tőle, ha nem kiló számra adod, és kizárólagos kajaként. Az enyém is mindig kunyerál, ha viszem a varjaknak a parkban, pedig nyers húst eszik. Tudom, csak felesleges kalória, meg plusz szénhidrát, plusz cipóvá kel a gyomrában az élesztő a kenyérből, blablabla...
2018. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Fél kg kenyeret szoktam vízbe áztatva és kutya konzervvel elkevere. De ha van ételmaradék akkor azt adom. És esténként száraztápot adok nekik, bár azt annyira nem eszik meg. Most darlingot vettem de ez se tetszik nekik.
2018. szept. 18. 07:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az így butaság, hogy nem ehet.

Az más, hogy nem ilyen étrendre van berendezkedve egy kutya. A húsevő állatok tápcsatornája és emésztése máshogy épül fel és működik, mint az embereké. A gabonafélék és a belőlük készült termékek nem képezik a kutya természetes táplálékát, így az ember által készített kenyér sem

----------------------------

Amikor azt olvastad, hogy a kutya nem ehet kenyeret, talán erre utaltak : " A friss, fehér kenyér puffasztó hatású, illetve a penészes kenyér is gondot okozhat. A kenyér nagy mennyiségű, magas glikémiás indexű szénhidrátot tartalmaz, energiaforrásnak kiváló, de rost és a tápláló anyag szükségletet nem fedezi, elfogyasztása után a vércukorszint gyorsan megemelkedik, ez gyors inzulinszint emelkedést idéz elő, és ez a folyamat végül hirtelen kialakuló éhséghez vezet. Kedvenceinknél is egyre gyakoribb és súlyosabb probléma az elhízás, amit a túlzott kenyérrel etetés csak elősegít."

-------------------------

De hogy egy egészséges kutya néha adott kenyérfalatkáktól beteg lenne, az nem igaz.

Az én kutyám a szárított kenyérhéjért teljesen odavan: ha jutifalatot és kenyérhéjat teszek elé, először a kenyérhéjat viszi!

"Direktbe" friss kenyeret nem adok, de ha pofára esik egy vajas kenyér, egy pirítós, vagy hasonlók, az nálunk nem vész kárba.

-------------------------

Ha jót akarsz neki, adj más ételt is , lehetőleg minél több húsfélét, és vitaminforrást is. Ne a kenyér vagy tészta legyen a "fő táplálék". Csirkéhez, miegyébhez biztosan hozzáférhetsz olcsóbban is, a továbbiakban mindenképpen tegyél félre kicsit több pénzt/hó a kutyád táplálkozására, ha tényleg jót akarsz neki.

Oké, hogy --rövid távon-- nem lesz baja tőle, de egy húsevő, egy kutya nem kapja meg a kellő tápanyagokat, ha csak "emberi" ételeket esznek.

Amúgy rájuk is érvényes, ami ránk, emberekre: a kenyér nagyon hízlal. Már eleve egy súlyos érv, ami indokolja, hogy vegyél vissza a napi kenyéradagjukból, több húst és egyéb fehérjeforrást biztosíts.


Egyébként milyen kajákat kap?

2018. szept. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, most látom, hogy írtad, mit...

Próbáltad már a kutyaeledelt levesbe áztatva?

(bár az én ebem úgy is utálja) De a rizsért pl. odavan!


Gondolom, nagytestű kutya ilyen dózis mellett, de a kutyakaja / kenyér arányt mindenképpen változtasd meg, a húsmennyiséget növeld. A sok tésztaféle hosszútávon nagyon megbosszulja magát

2018. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Fél kg kenyeret szoktam vízbe áztatva és kutya konzervvel elkevere. De ha van ételmaradék akkor azt adom. És esténként száraztápot adok nekik, bár azt annyira nem eszik meg. Most darlingot vettem de ez se tetszik nekik.


Ezaz egész úgy rossz, ahogy van. A konzernek semmi tápértéke, a kenyérnek szintén, a darling meg színezett szemét. A fűszeres maradék szintékn nem jó a kutyának.

Tele van ugyan a hasa, de semmi hasznosat nem kap.

Kb mint ha egész nap vizet és pattogatott kukoricát ennél. Tele a gyomor, de sokra nem mész vele.

Vegyél neki normális tápot, ami nem csak 4% vágóhídi hulladékot tartalmaz, a többit felejtsd el.

2018. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Két kutyánk van és csak akkor kapnak száraz tápot, ha nem tudok neki mást adni. Főtt kacsahúst tésztával, vagy ételmaradékot kapnak. Ha viszont találnak az udvaron száraz kenyeret, élvezettel rágcsálják. Igaz, egyik sem agyon nemesített faj kutya. Amíg nem volt kutyatáp, akkor is jól megvoltak a kutyák "házi" koszton.
2018. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Az enyéim szívesebben megeszik a kenyérrel kevert konzervet, egyebeket, mint a száraz tápot. Sokszor főzök nekik kutyahúslevest, ami alatt azt kell érteni, hogy nincs fűszerezve, és ezt is keverem kenyérrel, imádják. Járok menhelyre önkénteskedni, és ott is dúsítják az eledelt pékáruval napi szinten. Szerintem ez merő hülyeség, hogy megkel a belükben, azt az ember észre venné. Sokkal inkább szoktak fingani a száraz táptól, és attól morcog a belük is. Régi időkben még nem volt a boltokban kutyáknak szánt táp, a legtöbb kenyéren és konyhai maradékon élt, de megéltek sokszor majd húsz évet. Viszont a túltenyésztés is kb. ezzel egyidejűleg jött divatba, mint a speciális eledelek forgalmazása. Ezért erre is oda kel figyelni, mert az én keverékeim vígan elélnek ilyeneken, de hallottam én már olyanról, hogy a kis fajta tiszta zsebkutyának nem hogy kenyeret nem lehet adni, de még húsokból is meg kell válogatni, hogy mit ehet és mit nem.
2018. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szoktam nekik venni csirke farhátat meg mikor milyen hús van a boltban. Bár combot nem szoktam mert annak üreges a csontja.

Ezt 2-3 naponta szoktam nekik adni.

2018. szept. 18. 08:59
 10/15 A kérdező kommentje:
És általában meg szoktam főzni nekik
2018. szept. 18. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!