Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig "kell" haragudni a...

Meddig "kell" haragudni a kutyára?

Figyelt kérdés
Ugy értem, ha a kutyusom mondjuk rosszat csinál és nagyon megszidom mennyi idő után vegyem magamhoz ismét és simogassam meg? Azért érdekel, hogy azért ne érezze azt hogy én most utálom vagy valami, de azért tanuljon is a leszidásból. Ti hogy szoktátok csinálni? (4 hónapos kutyakölyökről van egyébként szó)

2018. okt. 4. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
10-15 perc
2018. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen picinél hát 20 perc körül max fél óra.
2018. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Hát én sose percezem. Ameddig úgy látom jónak. Szerintem ez természetes, legalábbis nekem, úgy értem, szerintem az ember természetesen érzi a hangulatból, hogy mikor lehet engedni a feszültségből.

Az se mindegy, mit csinált. Egyébként az se mindegy, mennyi idős.

2018. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
10-15 perc
2018. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Semeddig. Letiltod, lebünteted és utána megmutatod, hogy mi lenne a jó viselkedés, amire feloldod, lejutalmazod. Ez nem kisgyerek, hogy 2 hét szobafogságra ítéld! Fogalma sem lesz, hogy te azért haragszol rá, taszítod el, mert ő 15-20 perccel ezelőtt megrágta a cipődet. Miközben azóta már játszott, evett, pihent, stb. A kutyák nem így működnek!
2018. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

A cél mindig az, hogy a rossz viselkedést tiltsd és a jót jutalmazd. Nem kell elvonulni a kutyától, semmibe venni, mert abból nem fogja megérteni, hogy milyen viselkedést vársz el tőle. Persze van, amikor azzal érsz célt, hogy semmibe veszed (pl. amikor direkt szétpakolja a tárgyakat körülötted, csakhogy vele kezdj el foglalkozni), de ilyenkor is, miután lenyugszik, célszerű odamenni hozzá és jutalmazni (simogatás, stb.) a nyugodt állapotában.


De mondok egy klasszikus példát is, amit sok kezdő szeret elrontani:


A kutya kiszökik a kapun. Ilyenkor kimész, leszidod ("Héj! Buksi! Ki engedett ki?!"). DE! Amikor visszajön hozzád a kapun belülre, akkor már lehet simogatni, dicsérgetni.


Ugyanis mit értett meg ebből a kutya? Azt, hogy amikor utánaszóltál, akkor "bajban van". Mit tehet? Az utcát nem ismeri, az nem az ő területe, valamit mégiscsak tennie kell, különben nagyon nagy baj lesz, ezért valószínűleg úgy dönt, hogy visszamegy a már bejárt, saját területére (a kapun belülre). Ekkor a gazda mit csinált? Megsimogatta! Örült neki! Magyarán mondva ő jót csinált azzal, hogy visszament. De, ha kimegy, akkor rögtön jön a leszidás. Tehát az rossz! Azt nem csinálhatja többet!


Ha nem dicséred meg miután visszajött, akkor az olyan semleges "leszidtak, visszajöttem, de lehet nem ezt akarták, mert nem örülnek nekem". Végülis a kutya néhány ilyen "gyakorlat" után így is megérti a lényeget, de ha a jó viselkedést egyből jutalmazod, akkor azzal a számára egyértelművé teszed, hogy az a jó, elvárt viselkedés.


Amit itt sokan el szoktak rontani kezdőkorukban, hogy a kutyát valahogy visszahívják az utcáról, aztán jól leszidják, ami a fentiek alapján gondolom nem kell magyaráznom, hogy mit jelent a kutya szemszögéből nézve.

2018. okt. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!