Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát meddig kell jutalmazni...

Kutyát meddig kell jutalmazni tanulásnál?

Figyelt kérdés
Azt mondta valaki, hogy addig, amig rendesen nem tudja a trükköt, de az enyém, ha nem kap jutalom falatot, nem csinálja. Mindig jutalmazni kell?
2010. jún. 27. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak vedd az egyik kezedbe a jutalomfalatot, úgy hogy lássa másik kezeddel pedig mutass felfele a mutató ujaddal és mondd határozottan hogy ülj vagy ilyesmi.Nekem bejött kis idő után már a gondolataidat is végre fogja hajtani persze amiket tud!!
2010. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, így megcsinálja nekem is, de 5-6 trükköt megcsinál, és ha nem adom oda neki, elmegy, megunja... De, egy idő után már nem kell neki odaadni, vagy igen? Úgy értem, ha a kutyát elviszik versenyekre, akkoris adnak neki jutalom falatot?
2010. jún. 27. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell átszoktatni, először csak kihagysz 1-1 jutalomfalatot, és nagyon megdícséred, aztán már többször hagyod ki, és végül már csak ritkán kell adni, ennyi.
2010. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hat szoktak versenyeken is lattam, hogy jobban produkáljon. amugy meg úgy csinald, hogy adsz neki eloszor, masod. meg harmads. es aztan 2x nem, aztan megint adsz neki, majd 3x megint nem. vegre fogja hajtani, mert kiszamithatatlan vagy. nemtudja, hogy mikor kap es mikor nem!
2010. jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, kösz!
2010. jún. 27. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy a legelején mindig kapott. Aztán mikor már csak gyakoroltunk, akkor hol kapott, hol nem. De nem volt benne semmi rendszer, csak úgy össze vissza, ahogyan az nekem eszembe jutott. Viszont amikor nem kapott, akkor is nagyon megdicsértem, megsimogadtam. A rendszer nélküli jutalomfalatos jutalmazás miatt soha nem tudta, hogy mikor fog kapni jutalom falatot, így mindig mindent megcsinált. Volt, hogy nem is volt nálam jutalom falat, ekkor egy kis játékkal szakítottam meg olyakor a gyakorlást.

Azt viszont soha nem hagytam, hogy úgy legyen vége, hogy valamit nem csinál meg. Amit kimondtam azt meg is kellett csinálnia. Mundjuk arra nagyon figyeltem, hogy ha már nehezebben csinálja jutalom falatért is, akkor abbahagytam és levezetésképpen játszodtunk egyett.

Sok sikert, szerintem menni fog neked is ezzel a módszerrel!

2010. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval (10:07-essel).
2010. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!