Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják furcsának...

Miért tartják furcsának Magyarországon, ha valaki a kutyájával utazik?

Figyelt kérdés
Szerencsére a munkahelyem kutyabarát, így bevihetem és még sétálni is levihetem, a kollégák játszanak vele napközben, tömegközlekedéssel utazunk Budapesten, valamint túrázni járunk a kutyával. Az idegenek, de még az ismerőseimen is látszik hogy szinte bolondnak néznek emiatt, holott külföldön teljesen megszokott, hogy a kutyát is bevonják a legtöbb utazásba. Más is tapasztalt már ilyet?

2018. dec. 17. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az én környezetemben ez teljesen normális.


Mi is pl azért szilveszterezünk mindig otthon, mert a kutya nem bírja a tűzijátékot. Megérti minden ismerős.

2018. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem utazom napi rendszerességgel a kutyámmal, csak kirándulni, de azt még nem tapasztaltam, hogy bolondnak néznének emiatt. Olyan volt már, hogy valaki húzta a száját, beszólt vagy az utastársnak hangosan elkezdte mondani a monológját, de ez inkább annak szólt, hogy az illető nem szereti a kutyákat. A kérdéshez a legközelebb egy idősebb nő állt, aki bejött a vonat fülkéjébe, majd elkezdett morogni az utastársnak, hogy miért van bent a kutyám, az utastárs pedig megjegyezte, hogy a kutyának vettek jegyet (célozva arra, hogy a nő ingyen utazott).
2018. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben is teljesen normális dolog a kutyával való utazás.
2018. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én sem tartom furcsának, ha valaki kutyával utazik.
2018. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen főleg hogy felénk a falukban a sétaltatás is furcsa. Van aki lassan 3 év utan is meglepődik hogy a kutyamat 2-3 naponta sétáltatom. Sok helyen a kutyanak kint a helye és akkor az udvar elég mozgásnak (semmivel se mozog többet mintha lakásba lenne) vagy kint és láncon. Na az ilyen helyeken kb ördögűzőt hívnak ha meglátják hogy pl kocsiba teszed a kutyád.
2018. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz. Ahol a szüleim laknak, szintén körbe van röhögve az a kb. 10 ember aki sétáltatja a kutyáját, persze hogy azt is furán nézik ha valaki felszáll vele a buszra. Sok helyen a kutya még mindig kerti dísz vagy biorobot ami a házat őrzi. Nekem tök normális ha járművön kutyát látok, itt városon ahol most lakom, még nem hallottam senkit ezért szólni. Anyáméknál viszont konkrétan leelmebetegeztek a buszon amikor felszálltam a macskával. Ivartalanítani vittem, mert ott helyben nincs műtős doki, szóval buszoztam vele 45 km-t. Közben minden faluban ahol megállt a busz, felszállt valaki aki zsörtölődött hogy ő nem akar állattal egy buszon utazni, stb. De volt olyan, hogy jött nyáron a barátom én meg kutyástul mentem elé és egy család elkezdett vergődni hogy miért állítom be a kutyát is a buszmegbe, át fognak ugrálni rájuk a bolhák. Ami őket illeti, hamarabb kértem volna tőlük oltási könyvet mint egy kutyától.
2018. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy olyan fura, tényleg kutya tartás szempontjából van a város és a vidék. Vidéken a kutya kerti dísz, és kb lenézik a sétáltatókat, meg a kutyákkal utazókkal. Meg van a város, ahol a kutya már majdnem gyereknek minősül, akit mindenhová vinni kell 😀 persze vannak kivételek. A (vidéki) környéken egyedül apukám sétáltat kutyát, pedig mindenhol van min. egy. Az egyik helyen egy vizsla lakik a teraszon :(


Amúgy én tök örülnék egy olyan munkahelynek ahova bevihetem a kutyám. Nem is tudtam, hogy Magyar országon is van ilyen.

2018. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!