Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tüzel a kutyám?...

Miért nem tüzel a kutyám? Vagy ilyen egy csendes tuzeles?

Figyelt kérdés

Dec 24.- re számoltam ki a második tuzelest de meg nem kezdődött el.

A pérája már meg van duzzadva december óta hol jobban hol kevésbé.

Kedvén nem látszik semmi változás, eszik iszik rendesen.

Semmilyen váladekot nem észleltem sem semmilyen bűzt.

Séta alatt 10-15 méterenként jelöl azt nem tudom hogy a kanok mit reagálnának mert kerüljük őket.

Volt már több szukam is de többsége ivartalanigott volt a többi pedig a várt időben kezdte a tuzelest.

Csütörtökre kaptam időpontot az állat orvoshoz így addig csak a ti tapasztalatotokra vagyok kivncsi.



2019. jan. 28. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Ivartalaníts. Akkor nem kell ezen aggódni.
2019. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én szukám az ilyen csendes tüzelések után volt minden alkalommal álvemhes. 7 évesen aztán beütött a legrosszabb: gennyes méhgyulladás. Ömlött a gennyes vér a kutyából, egyik percről a másikra. Futás az orvoshoz, azonnali műtét, épphogy nem repedt szét a méhe a felgyülemlett genny miatt.

Sajnos egyre gyakoribb a kutyáknál (ismerősi körben), nagyon figyelj oda, mutat-e valami tünetet.

2019. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha sokkal többet jelöl és meg is van duzzadva a pérája, akkor esélyes, hogy épp tüzel vagy tüzelni fog. Az állatorvosnak mondtad az időpontfoglalásnál, hogy mi a helyzet? Van, amelyik nagyon nem szereti, ha tüzelő kutyát visznek a rendelőbe (érthető). Egyébként helyes, hogy el akarod vinni állatorvoshoz, ő jobb tanácsot tud adni, mint így látatlanban az internetezők.
2019. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!