Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is feljelentettek az...

Mást is feljelentettek az önkormányzatnál Székesfehérváron állítólagos állatvédők?

Figyelt kérdés
Ma kaptam idézést az önkormányzathoz,mert feljelentettek,hogy sovány a kutyám.Először szomszédra gyanakodtam,aztán az állatorvos mondta,nagyszabású bejelentést csinált valaki,volt hogy egy utcában minden! kutya miatt.Engem senki nem keresett,miért sovány a kutyám,senkit nem érdekelt az állat illetve a mi életünk,felháborító.Most mehetek magyarázkodni,hogy a kutyám öreg és nagyon beteg volt,még jó hogy megvannak a papírok a kezelésekről...Ilyet csak így lehet csinálni?Nagyon magam alatt vagyok,mert a kutyus 10 éven át hű társunk,családtagunk volt,3 gyerek,és persze mi siratjuk,de leukémiából sajnos nem tudtu meggyógyítani...
2010. jún. 30. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jajj nagyon sajnálom, részvétem. Nem elég a gyász, de még rohangálhatsz bizonygatni, hogy jól bántál vele. Sajnos okosabbat nem tudok mondani, de együttérzek.
2010. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagyok székesfehérvári, de nyílván nem azért jelentettek fel, mert ki akartak szúrni veletek, hanem mert nem tudhatták, hogy a kutyus beteg.

És nem minden kutya beteg, amelyik sovány, nézd, inkább magyarázd ki egyszer magad, minthogy a szemét állatkínzókat ne kapják el. te mint állattartó, aki ennyire szereted az állatodat ennyi áldozatot hozhatsz a többi állatért.

Elmebeteg emberek vannak, akik szarrá kínozzák az állatokat, ezeket el kell kapni.

Ne vedd magadra.

2010. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
Sajnálom nagyon! Az emberi hülyeség határtalan, vannak akik imádnak feljelentgetni. Engem a szomszéd azért jelentett fel, mert az ő pulija ugatja a mi kutyánkat.
2010. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál hülyék vannak! Hogy van az hogy meg se nézik azt hogy mi a helyzet és csak úgy berángatnak valakit! Ki ellenőrizte hogy igaz e? Milyen eljárás ez? Mi az hogy valakit csak úgy feljelentgetnek? Ha én valakit feljelentenék akkor megmondanám neki hogy feljelentem ezért és ezért! Ja hogy nem mindenkinek van a pofáján bő? Úgy látszik az önkormányzatnak se, nincs úgy látszik más dolguk.
2010. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én eddig azt hittem,az állatvédők alapos vizsgálódás után,nyomós indokkal jelentenek fel valakit.Minket senki se keresett meg,ha érdeklődnek,még ha inkognitóban is,akármilyen ürüggyel,biztos kiderült volna valamilyen szinten,milyen emberek vagyunk,hogy állunk az állatokhoz,stb...Ráadásul kertes házban lakunk,a kapunkból jól látni,milyen hatalmas területen,milyen körülmények között él az állat,szerintem ebből lehet azért következtetni,hogy nem egy elhanyagolás miatt sovány szegényke...Na mindegy,csak nagyon rosszul érintett a feltételezés...
2010. jún. 30. 18:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kutyádat:(( Ilyenkor különben mivan , ha nem mész be az önkormányzatra ?? Mit tehetnek meg ? A kutyádat már nem tudják elvenni , vagy kiküldik a rendőröket ?
2010. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen,rendőrökkel vezettetnek elő,ha nem megyek el :(Ezt a szégyent nem szeretném,természetesen elmegyek,és bizonyítom az ellenkezőjét a bejelentésnek...
2010. jún. 30. 18:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Nézd, sajnos, ha utánaérdeklődnek, sokan hazudoznak és kihúzzák, kimagyarázzák magukat.

Hibát követtek el veled szemben, de az emberek kijátszanak mindent, hidd el.

ha csak annyi, hogy be kell menned és elmondani, tedd meg, nem ellened tették, hanem az állatokért. Néha nem megfelelő az eszköz, de ez minden emberre igaz, nem csak az állatvédőkre, ők legalább nemes cél érdekében "hibáznak".

De abszolút megértem a felháborodásodat.

2010. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van,de nekem az a problémám,hogy így akárki akármivel megvádolható csak úgy?Így akárki feljelenthet akárkit ,aki nem tetszik neki,-most például a kutyán keresztül-hogy kiszúrjon vele?Ezzel így vissza is lehet élni nem?Miért nem jön akkor ki valaki hatósági engedéllyel körülnézni,feltérképezni mindent a kutya körül,állatorvost miért nem kérdezik meg,mielőtt az embert meghurcolják?
2010. jún. 30. 18:51
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Tényleg hülyék vannak az önkormányzatnál.

Néhány éve engem is behívattak, mert nem a helyi lódoktorral oltattam be a kutyáimat, aki a falu összes kutyáját egy tűvel oltotta végig.

Bementem, bemutattam az oltási könyveket, hogy mindenki rendszeresen oltva van.

Erre kaptam egy határozatot, hogy na jó, most az egyszer még elnézik, de máskor ilyen ne forduljon elő. Mégis mi? Hogy normális orvossal beoltatom a kutyáimat? Az egész faluban én vagyok az egyetlen, akinek a macskája is be van oltva.

2010. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!