Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelést, tápot...

Milyen felszerelést, tápot vegyünk egy hamarosan hozzánk érkező 8 hetes kutyusnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy ilyen picinek milyen fekhely a legjobb? Hogy ne hiányozzon a mamája, lehet mellé tenni valami plüsst vagy ilyesmit? Mik azok a holmik amiket ilyenkor érdemes megvenni már? Játéknak mi a legjobb? Nem volt még kölyökkutyánk. Linkeket is küldhettek!

2019. febr. 3. 22:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kölyök kutyának szerintem ez a legjobb konzerv: [link]


Nyakörv:

A szakértők nem javasolják, hogy 4-6 hónapos kiskutyára állandósult jelleggel nyakörvet tegyél, de még a későbbiekben is bőségesen elegendő, ha csak a séta alkalmával teszed rá a nyakára. Mivel a gondtalan játék és bujkálás során könnyen fennakadhat a kutya akár a kerítésen, akár egy ágon, a legjobb, ha csak akkor van rajta nyakörv, amikor te is szemmel tudod kísérni a lépéseit. Az pedig kiemelten fontos, hogy a nyakörv pontosan passzoljon, nem lehet se bő, se szűk, ezért ezt a hasznos kiegészítőt mindig a kutya méretéhez és korához kell igazítani, nem pedig a saját ízlésedhez.


Hám vagy póráz:

Nyakörv és póráz helyett jó ötlet lehet hámot venni a kutyának, de csak akkor, ha az állat már szót fogad és nem húz séta közben. Egy hámmal sokkal könnyebb és humánusabb megtartani a kutyát, mint egy pórázzal, de a hám eredetileg húzásra lett kitalálva, s a nyakörv a sétálásra, tanításra. Az ok egyszerű: a hámon keresztül nem tudod olyan célzottan azokat a fontos ingereket közvetíteni, amik a póráz segítségével pillanatok alatt odaérnek. Úgyhogy a kiskutyák tanítása során sokkal szerencsésebb nyakörvet és pórázt alkalmazni, míg a későbbiekben már bátran figyelembe veheted azt, ami mindkettőtök számára a legkényelmesebb. Ennek ellenére nagyon fontos, hogy akármelyik sétáltató eszköz is válik be, sem a pórázt, sem a hámot nem szabad rángatnod, ugyanis mindkettő komoly sérüléseket okozhat.


Etető- és itatótál:

Az étkezéshez és a vízfogyasztáshoz egyaránt érdemes úgy tálat választani, hogy az méretben megfeleljen a kutyának. Teljesen felesleges nagy tálat venni egy kistermetű kutyának, mert ha ilyen edénybe töltesz vizet, akkor rég áporodott lenne, mire elfogyna. Ráadásul az eb folyamatosan térdig állna a vízben, vagy éppen a táplálékban. Ugyanígy fordítva, egy nagy termetű kutyának jóformán óránként kell vizet adnod, ha túl kicsit edényt választasz számára. Úgyhogy elsődleges szempont a méret, utána jöhet a többi opció. Célszerű olyan tálakat választanod, amik valamilyen módon rögzítve vannak, akár állványhoz, akár alul egy gumiréteggel, így legalább nagyjából helyben maradnak az edények az étkezést követően is.


Fekhely:

A lakásban tartott kutyának is szüksége van fekhelyre, bár ekkor természetesen nem igazán van funkciója a háznak, bőven elegendő a bélelt kosár. (Szerintem érdemes olyat venni amibe a kutya nagy korában is kényelmesen tud feküdni hogy ne kelljen mindig új fekhelyhez szoknia.)


Tisztálkodás:


Alapvető, hogy minden eb számára be kell szerezni egy kefét (hosszú szőrű kutyák esetében fésűt is), megfelelő bolhairtókat, valamint abban az esetben kutyasampont, ha olyan helyen éltek, ahol a kutya minden valószínűséggel folyton piszkos lesz. Ellenkező esetben sokkal jobb, ha a szakszerű ápolást évente egyszer kutyakozmetikusra bízzátok. Be kell szerezned még a szemek és a fülek megtisztításhoz szükséges szereket, illetve olyan krémeket, amiket télen a mínuszokban a kutyus tappancsára kenhetsz. Legjobb, ha utóbbiakról az állatorvosnál kérsz ajánlást, így ha a későbbiekben bármilyen probléma felmerülne, ő máris tudni fogja, milyen szerek nem váltak be.


Játékok:

A játékokat azért fontos megemlíteni, mert a kiskutyáknak az első hónapokban igen nagy a rágási ingere, hiszen növekednek a fogaik. Éppen ezért mindent meg fognak rágni, ami a közelükben van, kivéve, ha a gazdi már előre gondoskodik a megfelelő alkalmatosságról. Nem feltétlenül a legdrágább a legjobb, és az sem biztos, hogy a sípoló játékoknak sikerük lesz, ezt sajnos csak a próbával lehet kiszűrni. Nálunk (golden retriever) nagy kedvenc a kötél.


Szobatisztaság:

A lakásban tartott kutya esetében arra is gondolni kell, hogy az állat hol fogja elvégezni a dolgát, ha éppen nem vagy otthon, hogy levidd a közeli parkba. A szobatisztaságra való szoktatás nem mindig könnyű feladat, de ha belevágsz, az egyik legjobb megoldás a pelenka, amivel egyszerre helyhez is szoktatod az állatot, valamint azt is könnyen megoldhatod, hogy az ürüléket és a vizeletet a lehetőségekhez mérten higiénikus körülmények között tudd eltávolítani.


Próbáltam mindent össze szedni. Ha valami még érdekel írj nyugodtan privátban!

2019. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen kèrdező, pont ezt hívják felelőtlen szaporítàsnak. Lefogadom hogy abból a 2 kutyából egyik sem törzskönyves. De ha mégis,akkor sem biztos hogy a génjeik passzolnak egymáshoz. Ergo ígyis egy "selejtes" kutyàt kapsz. Tudod, pont ezért vannak a tenyésztők, ők ezt tanuljàk, tudjàk hogy mi passzol mivel. Nem csak úgy összeraknak 2 kutyát.
2019. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értem amit írsz, de ha én nem hozom el, odaadják másnak, aki lehet ennyit sem tesz meg érte. Én beadatom neki az összes oltást, gondozom, szeretem, mindent megadok neki, ami tőlem telik. Nem hiszem, hogy ha menhelyről hoztunk volna, jobb lenne a helyzet. Lehet, hogy csak egy "selejtes" kiskutya, de ő is megérdemel egy esélyt. A gazdik pedig, mint írtam, ivartalanítják a kutyust. A történteken változtatni már nem kehet, de én bízom benne, hogy a kiskutya hosszú, boldog életet él majd nálunk!
2019. febr. 4. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!