Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi mostanában a...

Miért nem eszi mostanában a száraz tápot a beagle kutyusom?

Figyelt kérdés

Hello. Mostanában nem eszi a száraz tápot a beaglem.

2 éves lesz. Szoktam neki váltani a tápot,nem mindig ugyanazt eszi. Házi kajával most is összekavartam neki, de csak kinyalogatta belőle a házi kaját, a tápot otthagyta.

Szoktam neki konzervet is adni,de mindig nem adhatok,hiszen rászokik. Mivel a tápot nem eszi,igy nem is eszik,csak keveset.

Vizet azt sokat iszik.

Talán a meleg miatt nem eszik ugy?


2010. júl. 2. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mint az embernek, ugy a kutyának is kevésbé van étvágya a nyári forróságban...

Milyen márkájú tápot eszik.??

Mióta adod neki???

Megunni nem unta meg vajon??

2010. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem eszi, mert adsz neki mást is és nem elég éhes. Te szoktattad rá, hogy válogathat. Egy rendes kutya azt eszi, amit a gazdája elé tesz, ideális esetben mindig ugyanazt és nem össze-vissza mindenfélét. Ha nem eszi meg, vedd el előle és add oda neki a következő étkezésnél. Pár napon belül elég éhes lesz, hogy megegye.
2010. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Marhahúsos Dorty.

Ezt nagyon szerette eddig.

Nem unta meg szerintem...

De most azt fogom csinálni,hogy odaadom neki a kaját,várok fél órát,ha nem eszik,elveszem tőle.

Következő etetésnél megint várok fél órát,ha nem eszik elveszem és majd kiéhezik, és megeszi.

Nem jól teszem?

2010. júl. 2. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
De így jó, bár szerintem feleslegesen sok a fél óra. Ha éhes, akkor 5 perc alatt megeszi. Én a saját kutyám elöl azonnal elvenném, ha nem kellene neki, de szerencsére ő másfél perc alatt megeszik 300 gramm (másfél pohár) szárazat.
2010. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, elég 5-10perc is.

Tudod kb. másfél hete költöztünk el 200 km-ről, de nem hiszem, hogy ez befolyásolná azt,hogy nem eszik, szerintem a meleg miatt sincs kedve enni. Meg már megszokta az új környezetet, már nem ugat, olyan kis nyugodt.

Különben egész nap csak alszik, és örömmel jön velem sétálni.

Ugye nem baj az,hogy sokat alszik?

2010. júl. 2. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, hogy őszinte legyek a Dorty táp rossz minőségű. A tescoban szoktam látni, igaz én nem onnan veszem.( Én prémium tápot adok az enyémnek). Ha jól tudom 15,5 % a fehérjetartalma, ami iszonyatkevés, meg az a fehérje is inkább növényi alapú, amit a kutyák nem tudnak hasznosítani. Azért tudom a tápról ezt, mert egyszer kiváncsiságképpen elolvastam az összetevőit. Ahogy megláttam, hogy milyen rossz, azonnal visszaraktam. A másik, meg az, hogy sokatkell adni belőle. Én Eucanubát etetek a kutyámmal, 30 kg-os a kutya, és ebből az Eucanubából egy 30 kg-os kutyának a táblázat alapján 245 gr-ot kell adni. Tehát keveset, de mivel nagyon tápanyagdús, ezért ennyi bőven elég neki. Én 2 hetente szoktam venni neki egy 3 kg-os zsákot. Amúgy egy 3 kg-os zsák 12 napra elég neki, de heti egy napot koplal, így 2 hétre elég neki egy 3kg-os zsák. 4500 Ft ért veszem a 3kg-os zsákocskát. Szerintem megéri, nem drága így, hogy 2 hétre elég neki. Azért kpolal hetente egyszer, mertészre vettem, hogy még ez az adag (245 g) is egy kicsit sok neki, így egy idő után beállt szépen a heti egy koplalásra, amikor nem eszik. Nagyon szép és egészséges kutya.

Így talán megoldódna a nyári étvágytalanság valamennyire. Igaz most az én kutyám is lusta a melegbe egy kicsit. Nekem is kevesebbet eszik. Van, hogy egy nap csak a fele mennyiséget eszi meg. Ilyenkor a többit elrakom, vagy ha sokat állt, akkor kiöntöm. Nem baj, ha kevesebbet eszik, a kutya tudja, hogy mennyit kell, nem kell félni, csak víz legyen bőségesen neki, mindig friss.

2010. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Most vettem neki jobb minőségű tápot kipróbálásképpen, és nagyon izlik neki, ezt eszi is,olyna kis mohó,akkor valószínűleg ez a Dorty tényleg nem izlik neki, meg nem is olyan laktatós.

Tehát akkor nem szabad a kutyusnak váltogatni a tápot, egyhez kell hozzászoktatni?

Emellett még konzervet kaphat,nem?

Köszi.

2010. júl. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!