Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandoan 'kapkod'...

A kutyám állandoan 'kapkod' mit tegyek? :@

Figyelt kérdés

6 hónapos és egyfolytában kapkod a levegőbe és van amikor az arcom felé csinálja ezt, ami kifejezetten idegesítő.

Hogyan szoktassam le róla? A fogai már kinőttek. Soha nem ütöm meg, csak rászólok és a gravancánál fogva kivezetem a szobából (ha éppen bent van) vagy otthagyom. Így vezetné le a fölös energiái?


Mit tegyek??? :S


2010. júl. 2. 18:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Remélem érthetően fogalmaztam :/

Ja és köszi a válaszokat előre is!

2010. júl. 2. 18:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy legyek után kapdos? Vagy hogy játszani akar?:)
2010. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Legyek után tuti nem.

Naponta 2 órát játszunk vele :D Lehet örökmozgó lenne? :P

De elég undorító ahogy csattog a fogaival XD

2010. júl. 2. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, milyen fajta?
2010. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tacsi féleség, keverék.
2010. júl. 2. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Idegi probléma is lehet.
2010. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tudom, mire gondolsz, nagyon idegesítő és veszélyes is, mert hiába nincs erő, szándékoltság és szándékos irány a kapkodásban, ha mondjuk pont az arcbőrödön zárul össze a fogsora, az nagyon fáj.

Valószínűleg figyelemfelhívásból csinálja, egy borzalmasan rossz szokás, és mivel szinte már önkéntelenül, belülről jön, elég nehéz leszoktatni róla. Az ugrálásnál tök egyértelműen a kutya tudtára tudod adni, mi nem tetszik, a kapkodásnál nem annyira.

Próbáld meg, hogyha kapkod, felállsz és otthagyod, nem foglalkozol vele egészen addig, amíg le nem nyugszik. Ha van egy csöpp esze, csak összekapcsolja, mi a bajod a viselkedésével.

Ha pár héten belül nem vezet eredményre, akkor próbáld meg azt, hogyha kapkod, akkor elkapod a száját, fél percre megszorítod (csukva tartod, nem kell nagy erőnek lennie benne!) neki, és határozottan rászólsz, hogy fúúúj, nem szabad. Utóbbit kevésbé értékelem, de lehet, hogyha a kezeddel mutatod (szájszorítás), mire irányul a mérged, akkor azt jobban megérti.

2010. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. júl. 4. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!