Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papillon vagy törpe pinscher?

Potika06 kérdése:

Papillon vagy törpe pinscher?

Figyelt kérdés

13 év utàn sajnos elment a kiskutyànk. Ő egy yorki volt ,àldott jò természettel. Ez alatt értem:

-Imàdta a gyerekeket

-könnyen tanìthatò volt

- Sose ugatott feleslegesen

- Nem hullott a szőre

- jòl bìrta az utazàsokat

Most szeretnénk màsik kutyust, de biztos nem yorkit,mert az tùl fàjdalmas lenne. Én papillont szeretnék,mert tervezem,hogy mennék vele kityaiskolàba de a pàrom a törpe pinschert szeretné, viszont neki jòval kevesebb ideje lenne foglalkozni vele. Szerintetek? Melyik lenne alakalmasabb kisgyerek mellé?



2019. márc. 8. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem tudtok dönteni, akkor menjetek el egy menhelyre, és ott kérjetek segítséget. Az is lehet, hogy majd a kutya kiválaszt titeket. Nekem most mentett kutyám van, bár én előzetesen letárgyaltam, hogy őt megnézem, de első találkozásnál már egyből jött volna velem haza, ez volt a döntő, és aznap már el is hozták (nekem nincs autóm, ők meg pont arra jártak), meg se néztek semmi mást, nem kukacoskodtak, a kutya tudta, és jól meg is vagyunk. Voltak eleinte bizonytalanságok, nehézségek, viselkedési problémák, ami miatt az első pár hétben csak próbaidős volt, de szerencsére jól alakult a dolog, és maradt, és örülök a döntésnek, meg a kutya is persze, meg azok is, ahonnan elhoztam. Első kutyám, de ha vele történik bármi, utána is mentettet hozok el. Megéri a befektetett munkát, ha nincs annyira rossz állapotban, hogy inkább altatni kéne (sajnos olyan is akad, de az meg a menhelyek felelőssége is, ha ilyen kutyákat hagynak szenvedni ahelyett, hogy elengednék őket a túlvilágra).
2019. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A papillont nem ismerem, csak ilyen kutyafuttatós szinten, annak alapján talán inkább rá szavaznék.


A törpe pinschert viszont egészen közelről: sok foglalkozást igényel, nagyon oda kell figyelni a lemozgatására, rendkívül aktív fajta, iskola neki se árt. 10 fok alatt fázik.

Az enyém kifejezetten nem szereti a gyerekeket, bár nekünk nincs, így megbarátkoztatni se sok lehetőségünk van, lehet egy napig se tartana a rossz viszony.

Alapjáraton ugatós lenne, bár a felesleges ugatásról könnyű volt lenevelni, mert könnyen tanítható, okos.

2019. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos kérdés mennyit szántok rá?

Egy papillon 150.000 fölött kezdődik ha egészséges kölyköt szeretnétek. De lehet hogy többe kerül.

Egy pinscher is 100.000 felett van.


Szaporítótól kutyát semmi kép ne vegyetek. A lényeg hogy kapjatok törzskönyvet a kutyushoz.

Viszont mindkét fajta hullajtja a szőrét nem úgy mint a yorkik.

Személy szerint a papillon nekem szimpatikusabb kevésbé pörög mint a pinscher.

2019. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat! Kedves 2. hozzàszòlò, nagyon köszönöm,hogy ezt megìrtad hiszen ezt nagyon jò tudni! Kedves 3. hozzàszòlò köszönöm neked is. Természetesen csak megbìzhatò kenelből hozunk el kölyköt, erre rà kell szànni a pénzt. Sok ismerősünknek jòval odő előtt ment el a kutyusa a beltenyészet és a tùltenyésztés miatt.

Kedves 1. hozzàszòlò, természetesen mi is sokat gondolkodtunk menhelyen, de a gyerekek miatt és még nagyon sok okbòl ùgy döntöttünk,hogy egy yorki fajtamentő egyesületet tàmogatunk egy kis összeggel havonta de örökbe nem fogadunk.

2019. márc. 9. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!