Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztők és szaporítók...

Kutyatenyésztők és szaporítók közti különbség, árak mögött mi áll?

Figyelt kérdés

Tervezek egy törpe tacskót venni és sok helyről hallottam, hogy a szaporítók így meg úgy, ezzel egyet is értek. DE: több tenyésztővel is beszéltem, és számomra horror áron (150-300 ezer forint) kínálnak kiskutyákat kihangsúlyozva, hogy a szülők ilyen versenyt meg ilyen kiállítást nyertek. Viszont úgy gondolom, hogy aki hobbicélra szeretne kutyust, azt ez nem nagyon érdekli, viszont nem találkoztam még olyan tenyésztővel, aki ne ezt mondta volna és nem ilyen árakat mondott volna.


Őszintén szólva én a törpe tacsiért ilyen 80 körüli összeget gondoltam MAXIMUM, ezért tanácsot kérnék. Nekem az a lényeg, hogy valóban törpe tacskó legyen és egészséges. Mit ajánlotok? Nem támadást kérek, de ha mondjuk egy tenyésztő, aki ilyen 150-300 közötti árt mond is válaszolna és megmondaná, hogy mégis mi kerül ennyibe egy kutyuson, azt megköszönném, mert tényleg érdekelne (no offense). Szerintem nonszensz, hogy egy hobbikutyáért ennyit képesek elkérni.



2019. ápr. 23. 13:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy ténylegesen törpetacskót kapsz.

Szűrt, egészséges szülőktől.

Egy fajtatiszta kutya ára 150-200.150-200.000Ft-nál kezdődik. :)

2019. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy jó összefoglaló szerintem:


[link]

2019. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Ebben a többszázezres árban sokminden benne van nem csak a kutya!Ezeknél 99%-ban garantált hogy egészséges les,a szülők(mindkettő) szűrésekre viszik külömböző betegségek elkerülése érdekében!Egy ilyen vizsgálat tízezrekbe kerül!És nem egyre viszik el a kutyákat!Akkor a kiskutya amit elhozol az törzskönyvvel,etetve,féreghajtva,oltással,chippel kerül hozzád!Jaa és kullancs,bolha nélkül!Amiket leírtam azok közül egyik sem igaz a szaporítókra!Max kamu törzskövük van,moslékkal etetik,nem adnak neki féreghajtót,gyakran oltva és chipeltetve sincs,és tele bolhával vagy rosszabb esetben kullancsak amiben el is pusztulhat a kutya!A szaporítók nem viszik a szülőket szűrésekre ezért negy valószínűséggel beteg kutyát veszel tőlük.Ami első látásra nem biztos ogy feltűnik mert lehet olyan ami csak 1-2 éves korábaj jön ki!Persze én is elismerem sok érte 200ezer forint de a tenyésztő még így is veszteségesen jön ki évvégére mert sokkal többet áldoz a kutyák egészségére mint amennyit kap a kicsikért!
2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Metionin ***** válasza:
95%
Gondolj bele, hogy a legtöbb tenyésztő így is örül, ha épp nullára jön ki a kölykök eladásával. A szűrések, tenyészszemle, doki, oltás, minőségi kaja stb. marha sokba kerülnek. Van olyan fajta, ahol a kiállítás meg a verseny feltétele is a tenyésztésbe vonásnak, akkor ez plusz ráfordítás. Ha valami nagyon menő párosítást akar, akkor a fedeztetésért is borsos árat penget ki aztán vagy sikerült vagy nem. Ha vemhes egy szuka, kb. annak az orvoshoz hurcolása kiadja a kiskutya árának felét és még nincs benne a többi.
2019. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Meg az kimaradt hogy vannak fajtamentők!Fogadj örökbe náluk!Nekik csak az oltásokat,chippet kell kifizetned!És egy ugyanolyan kutyád lesz mint ha vetted volna, aki szeret téged!
2019. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Hozzáértők leírták a különbséget. Annyit tennék hozzá, hogy tegnap egy menhelyen találkoztam szaporítótól mentett kutyussal. Sétáltatni szerettem volna, de egy lépést sem jött velem. Lekucorodtam mellé, alig engedte a simogatást is. Menekült vissza a számára most biztonságot jelentő kennelébe. Több, mint fél éve van a menhelyen, de még most is retteg idegenektől. El sem lehet képzelni, milyen körülmények között működtetik a kutyagyárakat. :-((((((
2019. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Elolvastam a cikket, köszönöm.

Továbbra is azt gondolom, hogy ez kb rablás, amit egyesek elkérnek a kutyákért és nem csoda, hogy virágzik a szaporítók kereskedelme (ezt persze nem támogatom, de nem tudom, miért csodálkoznak akkor sokan ennyire). A felsorolásokban csomó olyan volt, amit szerintem tök felesleges kiadásnak is lehet tekinteni. Persze ott az esély,hogy a kutya beteg lesz (és az nem kis probléma), de akkor is, 150 ezer forint rengeteg. Volt egy tenyésztő, aki 300 (!!!!) ezret kért, hát mondom akkor viszontlátásra, erre elkezdett kérkedni, hogy milyen eredményeik vannak.

2019. ápr. 23. 14:58
 8/30 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy beszéltem már több "szaporítóval", akik teljesen normális környezetben nevelték a kutyákat, jó minőségű táppal etették őket, mégsem kértek el, csak mondjuk 60-70 ezer forintot. Persze nincs törzskönyv, nincs szűrés, de láttam a szülőket is (kutyám nincs tőlük) és nekem az elég. Attól még lehet őket normális módon tartani, az én véleményem továbbra is az, hogy 150 ezer egy kiskutyáért irgalmatlanul sok.
2019. ápr. 23. 15:02
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
De ha szaporítótól veszel 80ezerért kiskutyát sokkal többe fog neked kerülni mint ha megvennél egy 200ezer forintosat!Ha te szeporítótól veszel minden betegség eléri mert hogy nem vitték a szülőket szűrésre és ezáltal a szaporítós kutya 90%-ban betegen születik!Ha 80ezer a kutya akkor jobb esetben is több tízeret fizetsz orvosra tehát ugyan oda lyukadsz ki mintha megvettél volna egy egészségeset csak ez nem szemved a betegségtől!(márha gondos gazdi leszel és hordod orvoshoz ha beteg)Míg a tenyésztős kutya makk egészséges és orvoshoz lehet egész életében nem kell betegség miatt mennie!
2019. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen kártya van a tenyésztők kezében, pedig ez NEM igaz. Két kutyánk volt, az egyiket még 7 éves koromban kaptuk, ő 14 éves koráig élt nagytestűként és egyszer volt egy megfázása, de semmi más, végig egészséges volt. A másik most lesz 12 és (lekopogom) eddig semmi baja nem volt. Egyiküket se 100 ezer forintért vettük, sőt.
2019. ápr. 23. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!