Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem!...

Segítségre lenne szükségem! Kutyákhoz NAGYON értő, tapasztalt ember segítségét kérem?!

Figyelt kérdés

Egy látogató a honlapomról küldött egy üzenetet.Küldtem neki választ,szerintem 85%-ban jót mondtam,de biztosra akarok menni,nehogy tragédiához vezessen a dolog!Íme az email-amit kaptam. :


Tisztelt szerkesztö!elöször is gratulálok az oldalhoz nagyon jo odal,sok hasznos infoval.nekem mégis lenne egy kérdésem amivel még nem találkoztam.2hete vettem egy gyönyörü 8 hetes rotweiler kan kiskutyát.gyönyörü szép,nyugodt is.ugyanis az elsö naptol kezdve este nem sirt nem nyüszitett.kiegyensulyozott jo étvágyu.egyre bátrabb az udvaron,a kutya társai fellet uralkodik.minap az vettük észre ha csontot eszik a közelébe nem lehet meni morog és harapna.félek hogy agresziv lesz.ezek az elsö jelek?mit tegyek?mikor ezt tette megráztam a nyakán a bundáját és erélyesen rá szoltam.amugy sokat foglalkozom vele,játszunk,séta,futtatom.a segitségét kérném.hamarosan kisbabát szeretnénk és nem szeretném ha a gyerek veszélybe lenne.de viszont a kutyát is szeretném, nagyon szeretem.elöre is köszönöm a választ. TISZTELETTEL JUHOS GÁBOR


A válaszokat előre is köszönöm!!!!


2010. júl. 6. 22:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
És te mit írtál?
2010. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kimásolom : / Ha egy kisebb testű állatról lenne szó,az hogy védi az ételt nem lenne nagy probléma,de egy ilyen nagy állatnál ez gondokhoz vezethet.A rottweiler egy nagy,DOMINÁNS állat.Falkavezérnek kizárólag azt az egy személyt fogadja el,akit erősebbnek,nagyobbnak,határozottabbnak,és dominánsabbnak érez.Sajnos a rossz tenyésztés miatt nagyon sok rottweiler agresszívvá vált.Egy ilyen kutyát gyermek mellé nem igen ajánlatos tartani!Egy ilyen hatalmas állat egy kis "csípéssel" is hatalmas károkat okozhat egy kisgyerekben,akár még játék közben is sebet ejthet rajta.


Az hogy pedig már ilyen hamar morog a kutya eleve nem jó jel.Ilyen fajta reakciót büntetéssel nem lehet ellensúlyozni,azzal csak még jobban felhergeljük az állatot.


Viszont ahogy hallom,csak az étellel szemben vált ki agressziót.A balesetet így tehát el lehet kerülni,amikor eszik a kutya,nem kell a közelébe menni.+Amikor étel van a kezetekben,akkor ne legyen a kutya a közeletekben,mert kiveszi az ételt a szátokból,vagy éppen a kezetekből,ilyenkor nem akar harapni,de véletlenül (nem túl nagy)/kisebb sebeket ejthet.


Ha viszont a kutya további esetekben is agressziót mutat,esetleg rá akar támadni valakire,a legjobb amit tehet,hogy elaltatja.


Ha ennek nincs jele,meg tarthatja a kutyát,de a gyermektől elzárva.Esetleg az udvarban elkeríthet egy nagyobb helyiséget,ami elegendő teret és védelmet nyújt az állatnak,így nem tud a kicsi közelébe menni,és nem tehet kárt benne.


Remélem segíthettem!:)

2010. júl. 6. 22:41
 3/25 A kérdező kommentje:
Ezt. :D De 100%-ra akarok menni,úgy hogy a segítségeteket kérem.:D
2010. júl. 6. 22:42
 4/25 anonim ***** válasza:
Mit válaszoltál rá? Azt még el kéne olvasnunk, és akkor talán meg tudjuk mondnai, hogy jót válaszoltál-e
2010. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%

A kutya bántalmazása semmi képp sem jó megoldás. Előfordulhat, hogy még agresszívabb lesz tőle.

Ha morog táplálkozás közbe, akkor simogatni, nyugtatgatni kell, hogy megtanulja, hogy nem kell félteni a vacsoráját.

2010. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Akiteki ***** válasza:
75%

Szerintem meg épp egy kölyökkutyát kell megnevelni, hogy bármikor és bármilyen helyzetben belenyúlhatok a táljába és elvehetem a kajáját.

Ha ennyit sem tud megcsinálni vele, akkor tényleg komoly problémák lesznek később.

Szerintem most vigye vissza, ahonnan hozta, mielőtt még késő lesz.

2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben azonnal kutyaiskolába küldtem volna, ez nem játék. Ha egy ekkora kölyök védi a csontját, az nagyon komoly problémák eljele lehet.


Egyébként szerintem ezzel a levéllel akár meg is nyugtathattad. Azt még mindenképpen írnám neki, hogy SEMMILYEN kutyával nem hagyunk felügyelet nélkül gyereket, és hogy érdemes mostmár megvárni a gyerekkel míg a kutya legalább két éves lesz.


Nem szép tőled, hogy kiírtad a kérdező nevét amúgy...

2010. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%
Sztem tökéletes a válasz,mindenre kitértél,és a lényeg benne van,gyerek mellett nem lehet ha agressziv,akárcsak az étellel is.Nevelni nagyon nehéz mert a vérmérséklet sokat nyom a latban,ezek elvileg nyugodt kutyák lennének de én is egyre több rosszat hallok róluk.2 rotim volt eddig,a 2. igen agressziv volt,de mivel kiskora óta keménykézzel fogtam a szemében én voltam a főnök csak mást nem fogadott el.Egy babát sosem fogadna el,mindig alacsonyabb rendünek tartaná,a babával 1 percre sem lehet felügyelet nélkül hagyni.Szóval tökéletes a válasz,nagyon jó a tanácsod!!!Gratula.
2010. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
Igen meg kell nevelni kölyökkorban,hogy a szájába nyúlhass,de ezt nem fogja mindenkinek megengedni,főleg nem egy babának,a kutyaiskola van akinek beválik de sok ismerősömnek nem volt hasznos.A legjobb választ a kérdező adta,elzárva a gyerektől az agresszió legkisebb jelére,a gyerek ne férhessen hozzá.
2010. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Omg.Igazad van,nem figyeltem oda a nevére... :SSS

/Köszi a válaszokat!!

2010. júl. 6. 22:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!