Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie gazdágat kérdeze...

Border collie gazdágat kérdezek: milyen tapasztalatotok van ezzel a kutyafajtával? Mennyibe kerül megbízható tenyésztőtől? Ajánlott család első kutyájának, hallgat-e a gazdira megfelelő neveléssel?

Figyelt kérdés
Beruháznánk egy kutyára, és ez tűnik a befutónak, mesélnétek tapasztalatokat?

2019. jún. 23. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindegy, honnan hozol kutyát, de ha van szemed az állatokhoz, nem magyon lőhetsz mellé, és én mindenképp a fajtamentést ajánlom, segítenek, értenek hozzá, akkor is, ha mégse nektek való ez a kutya. Az én mentettkém tökéletesen passtol hozzám, de nekem ott a papeszos tapasztalat, madarat sem csak lutrira választok, ha újat hozok, és a fiókáimra is több jelentkező van. Szóval kutyát is tudtam jól választani, tudtam, mi kell, és úgy néztem. Szaporítót nem támogatunk, inkább menhely, de nem azért nem támogatunk szapit, mert feltétlenül rosszak azok a kutyák, hiszen akkor mentettkémmel is csak baj lenne.
2019. jún. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Én környezetemben is csomóan veszik gyerek mellé, családi kutyának, mert okos meg szép. Aztán ahogy megnőttek be van bszva egy atombiztos kennelbe. A nagy sportolás meg egy kör séta esténként... de a huskykkal is ugyanez.

Nem tudom miért vesznek kemény munkakutyát családi kedvencnek. Valahogy kötve hiszem, hogy gyerek mellett, munka utána még órákig tartó tréning belefér. De ha igen, akkor vállald be. Ha jól akarod tartani viszont rendesen dolgozni kell vele, nem csak tingli tangli labdázás meg séta...

2019. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, mit sportolnál, dolgoznál vele? Heti hányszor? Járnátok kutyasuliba, tréningekre sok éven át minden héten?
2019. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dia4907 ***** válasza:

Border Collie tényleg nem való első kutyának, ahogy az előttem lévők is leírták. Nehéz szellemileg is lefárasztani, sok sok törődést igényel, sokszor csak egygazdis, egy embernek fogad szót, nem az a nyúzható típus stb stb + amit mar leírtak mások is


Ha aktív családbarát kutyát szeretnél van meg pár akiket érdemes lenne megfontolni :) pl: francia bulldog (nekünk az van és türelmes, játékos, alig lehet lelőni-folyton játszana, lehet nyúzni, okos, jól kijön más kutyákkal, vicces és alig hallatja a hangját de ha bejön egy idegen azt megugatja), vizsla, Golden retriever, bullterrier, ausztrál juhászkutya...

2019. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!