Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet Louis Tomlinson...

Hol lehet Louis Tomlinson kutyájához hasonló kutyát venni?

Figyelt kérdés
Louis Tomlinsonnak van egy kutyája, Labradoodle a fajtája. Clifford a neve. Ismeritek? Szerintem nagyon aranyos..hol lehetne hozzá leginkább hasonló kutyát venni? Egyrészt mimden Lanradoodle más, a neten se találtam hozzá hasonlót, másrészt Magyarországon se nagyon lehet kapni Labradoodlet. Valaki tud hasonlót?

2019. jún. 28. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hála az Istennek, hogy Magyarországon még nincsenek ilyen designer keverékek.

Ne ilyen drága keverék kutyék után kutass.

Ezt olvasd át alaposan! :

[link]


Egyébként a portugál vízi kutyáknál szinte van pontosan ugyanolyan, mint Clifford.

[link]

A bundáját olyanra nyíratod amilyenre akarod.


De nem küllem alapján kellene kutyát választani, mert rá fogsz faragni.

2019. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de az első válaszoló válaszára írnék pár sort...


Természetesen nem CSAK a küllem alapján választunk társat magunknak. Fontos, hogy az életvitelemhez ő is hozzá illjen, hogy a természete és az adottságai is megfeleljenek, és természetesen roppant fontos az is, hogy kitudjam elégíteni az igényeit. Persze a szeretet magától értetődő, a szószoros értelmében imádom a kutyámat. Viszont nekem baromi fontos volt a külső is, emellett nem tudok elmenni. Nyilvánvalóan szeretnék egy küllemre nem tetsző kutyát is, de nekem az is fontos hogy számomra gyönyörű legyen. Szóval hiába lenne jó természete, én inkább egy nehezebb természetű kutyát választanék akit gondos neveléssel jó útra terelgetek, ha szebb mint a másik. Nekem nagyon fontos, szeretek gyönyörködni benne. :)

2019. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a felelőtlenség és szomorú, hogy még hirdeted is.


A kérdezőnek fogalma sincs, hogy milyen jellemű a kutya, de kell, mert szép. Ha meg beletörik a bicskája, mert nulla hozzáértése van a kutyákhoz és kutyaiskolába járni úri huncutság, akkor megy a kutya a menhelyre vagy rosszabb esetben az utcára. Na ezért nem választunk küllem alapján kutyát.

Persze, lehet, hogy a külleme fog meg rgy kutyafajtának, de akkor is utána kell olvasni HIVATALOS forrásokból (nem ilyen Wikipédia meg bulvár oldalakból) és ha nem illik hozzád a jelleme, nem bírnál vele, akkor nem kell megvenni. Ha valaki kezdő kutyás, az nem fogja tudni "helyes útra terelgetni" a nehéz jellemű kutyát (jesszus, egyáltalán, hogy jutott ilyen az eszedbe? Plusz a nehéz jellemű kutyák NEM ROSSZ KUTYÁK, nem kell őket a helyes útra terelni. ) .

Itt vagyok én egy baromi nehéz, akaratos, makacs, önfejű és temperamentumos kutyával. Ha tudnád mennyit sírtam az elején, volt, hogy fel akartam adni és visszaadni a tenyésztőnek, pedig tudtam mit vállalok, ismertem a fajta jellemét amikor megvettem a kutyát és nem is első kutyás voltam. Aztán csak nem adtam fel, kitartottam, mert szerettem a kis pokolfajzatot és ma már aktívan versenyzünk, szép eredményekkel. Mégis harap a kutya (gátolt harapás azért), idegenek nem simogathatják meg, a gyerekeket vadássza, a tömeget nem bírja, hangos stb stb. Ennyit számít a jellem. Olyan tulajdonságai vannak amit kinevelni NEM LEHET, hanem meg kell tanulni kezelni.


Szóval légyszíves, ne hirdesd ezt az egetverő baromságot, hogy fontosabb a küllem, mint a jellem, mert mit érsz egy szép kutyával, ha az utcára sem tudod majd kivinni, mert nem tudod kezelni?

2019. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat!
2019. júl. 1. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Jaj válaszoló... Én értek a kutyákhoz, nekem is egy elég erős jellemü, erős kezű gazdát kívánó kutyám van, megbírkózom a feladattal, és közben tudok benne gyönyörködni. Én nem sírtam, nem szenvedtem vele, pedig borzalmasan nehéz volt megnevelni. A helyes útra terelést azért írtam, mert attól még hogy nem rossz kutyák, rosszul viselkednek. Plusz szép kifejezés, szerintem. Nekem ez a véleményem, nem azért nem fogom leirni mert ezzel mást befolyásolhatok... Ez a véleményem, én így csinálom, így hát megosztom ha megakarom osztani.
2019. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Talán tenyésztőtöl (NEM szaporítótól)
2023. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!