Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy angol...

Mennyibe kerül egy angol stílusban belovagolt lónak a westernre való átlovaglása? Mennyire eredményes?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy nem tervezek az elkövetkezendő 10 évben lovat venni, illetve tartani. Majd ha tökéletesen megtanulok lovagolni, csak akkor jöhet az ilyesmi szóba. A kérdés csupán csak foglalkoztat egyelőre.


Általában eladó western lovakat szoktam nézegetni a Lovasok.hu-n. (Appaloosa, Quarter horse, Paint, illetve amiket még kidob a szűrő, hogy western stílusban vannak belovagolva.) Észrevettem, hogy ezek a lovak baromi drágák, egy tisztességesen, jól képzett ló másfél milliónál kezdődik általában.


Ellenben a csikók értelemszerűen olcsók. Megéri vajon csikót venni,majd később belovagoltatni western stílusban?


Illetve, ha adott egy fajta, például kisbéri félvér (ez még meg is fizethető), de az adott ló angol stílusban van belovagolva, megéri egy képzés keretében "átlovagolni"?


Tehát melyik éri meg a legjobban?

-"kész" western képzett lovat venni

-csikót belovagoltatni

-angol stílusból átlovagoltatni


Köszönöm a válaszokat előre is, kellemes ünnepeket!



2019. dec. 25. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attöl függ, mire szeretnéd használni. Ha versenyezni, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni és már belovagoltat venni, mert a csikó eléggé lutri. Hobbizni vagy az átlovaglás, de lehet olcsón is westernbe belovagolt lovat venni (ami nem western fajta, tehát pl. Kisbéri), esetleg csikót, de abból tényleg nem lehet megállapítani, mi lesz.
2019. dec. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szeretnék verseny szintre jutni, de versenyezni nem szeretnék.


Köszönöm a válaszodat.

2019. dec. 26. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
2007 körül láttam egy jól belovagolt westernes lovat. De aztán később egyesek azt állították, külföldi lovagolta be a magyar versenyzőnek.
2019. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, de nem egészen értem a válaszodat.
2019. dec. 26. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
OK
2019. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!