Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen változást tudok elérni...

Milyen változást tudok elérni nála, ha csak heti kétszer lovagolom? (Iskolalóról van szó)?

Figyelt kérdés

Heti kétszer járok lovagolni egy lovardába ahol lovagolok egy iskolalovon. Sajnos elég kemény a szája a kezdő lovasok lovagoltatása miatt, viszont látom rajta, meg érzem is az edzés vége felé (kb. 45. perc) hogy kezd engedni és támaszkodni. Nem tudom mennyit érhetek el nála ezzel a heti kétszeri idomito lovaglassal ( jó díjlovas alapokat kaptam, csak sajnos a saját ló nem jöhet szoba). Van értelme akkor így “fejleszteni” őt. Kicsit szorosabb kapcsolatot is szeretnék vele kiépíteni (csutakolas, terepre járás).

Mit gondoltok?



2020. febr. 20. 07:26
 1/3 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:

Lovagláson kívül nem foglalkozhatsz vele?


Én is ezt csinálom.

Futószárazom, elkezdtem neki a Parelli módszert tanítani Vagy csak lecsutakolom.


Amúgy persze, hogy van értelme. Ha egy kicsit fejlődik, már akkor is megérte.


Annyi lehet a rossz, hogy a kezdők elronthatják, amit te megtanítasz neki.

2020. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, te leérzékenyíted, a kezdők meg szétrángatják a száját. Csak a lónak csinálsz vele rosszat.
2020. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Edzővel egy iskolalovat is lehet fejleszteni, de megvannak a korlátai. Pl több idő kell neki, mire rádáll. Szóval 1,5-2 óra kell hogy úgy szállj le, hogy na ez jó volt. Viszont mindig rá kell szánni az időt, hogy felvegye a fonalat a kezdők után.
2020. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!