Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy javítsak a mozgás lekövet...

Hogy javítsak a mozgás lekövetésemen?

Figyelt kérdés
Szóval a lovak amik ügetésben nagyot dobnak azokon pattogok, mint a labda (tanügetésben). Mit ronthatok el?
2020. jún. 2. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Amelyik tényleg extra nagyot dob azon a lovon nem elég a laza derék.

Próbáld sokkal jobban lekövetni a lovat illetve a lábaddal is próbáld fixálni magad a nyeregben.

Nehéz megtalálni vagy ráérezni de egy idő után menni fog.

Illetve a lovat is szedd összébb az elején hogy ráérezz.

2020. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az én lovam nagyot emel a lábain, ezért tanügetésben nagyon kényelmetlen volt, amíg rá nem éreztem. Az elején próbálj nagyon-nagyon lassan ügetni, amikor a tanügetést próbálod, mert lassabb tempóban nem lép akkorát. Ha lassú ügetésben már ki tudod ülni, utána lehet gyorsítani, én így nagyon hamar ráéreztem.
2020. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző tippek jók. Annyit tudnék még hozzátenni, hogy ha biztonságban érzed magad engedd el magad teljesen egy kicsit, mintha rongyból lennél. Aztán fokozatosan, lassan kezd el használni az izmaidat újra. Sokszor a lovasok görcsösen akarnak tanügetni, de az csak megnehezíti az egészet. Nekem ez a lazulós dolog segített. :)
2020. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 nem tudom hogy ültél-e már 170+ magas lovon aminek az ügetésében is van lebegő fázis akkorákat lép és dob is rajtad.

Ha elengeded magad konkrétan le repülsz róla az ügető lépésnél.

Tehát kidob a gyeregből bármennyire is laza vagy.


És ezt mondom úgy hogy a lovak 90%-ának a tanügetését nagyon lazán kiülöm de a maradék 10% lónál meg külön technika van rá ahova nem elég a lazaság. Mindenképp szorítanod kell a lovat ha nem akarsz lerepülni róla és azon felül meg a legjobban belesimulni a nyeregbe. Na az ilyen nagy mozgású lovakkal nekem is meggyűlt a bajom és még mindig nem az igazi a tanügetésem rajtuk.


Ezt a lelazulást egy kicsit pattogós lovakon lehet gyakorolni mert ott csak pattogsz és nem röpködsz.

2020. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es

Szerintem a 3-mas igen is jól mondta. A lazaság nem azt jelenti hogy hagyod magad zötyögni, és feszes csípővel nem fogod jól lovagolni még a legpuhábban lépő lovat sem.

A tippem:

A ló kényelmessége tanügetésben kiképzettségtől függ. Igen, vannak olyan lovak amelyeknek kényelmesebb vagy kényelmetlenebb, feszesebb a mozgása eredetileg. A kiképzés célja, hogy a ló elengedett legyen hátból.

HA a lovasnak alapvetően nincs problémája a tanügetéssel, akkor a problémás lónál meg kell tanulni összeszedni a keretet és mélyen ültetnie magát a ló hátába. Helyes idomítással sokkal kényelmesebbé tehető a tanügetés.

Hozzáfűzném, hogy nem az a tanügetés a jó, amelyik helyben topog, hogy a háta szinte semmilyen hullámvonallal közlekedik, mert az pont annak a jele, hogy kiveszi a hátát a munka alól.

Ahogy a négyes említette, az a "170+ magas lovon aminek az ügetésében is van lebegő fázis akkorákat lép és dob is rajtad" típus a legkényelmesebb, csak ugye össze kell tudni lovagolni.

2020. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tény hogy a legkényelmesebb de aki az átlag iskola lovakhoz van szokva amik toporognak egy helyben annak legelőszőr borzalmasan fura és nehéz rájönni hogy most mi is van.

Sok helyen azt se tanítják hogy kell összelovagolni egy lovat, nem hogy alád adnak egy normálisat.

2020. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, nem tanítják, igazat adok, de ez nem azt jelenti, hogy tőlünk nem tudhatják meg (, hogy egyáltalán van ilyen).

Nem kell úgy beállítani a nagy mozgású lovakat, mintha nem lennének kényelmesek, habár ahogy te is mondtad, azoknak akik csak zötyögnek kényelmetlen, főleg elsőre.

Én meg úgy vagyok vele, hogy emeljük a színvonalat, ha csak egy kicsit is. Legalább tudjanak róla, hogy van ilyen.

2020. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!