Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon mozog a lábszáram...

Nagyon mozog a lábszáram lovaglás közben. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Rengeteget erősítek, de nem tudom odaszorítani meg hajtani is a lovat. Tudom, hogy ez így nem jó. Mi a megoldás?

2020. jún. 6. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
a térded meg a vádlid felső részét szoritsd oda a nyereghez
2020. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól hogy hajtod a lovat nem lenne szabad mozognia a lábszáradnak.

Az edződ mit mond erre?


Nem kell lengetni a lábadat, mikor zár a csizma akkor is csak kicsiket mozdul a lá .

2020. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az edzőmmel csinalunk gyakorlatokat hogy ne mozogjon. 5 éve lovagolok, abból 2 éve szabadon. Azóta nem tudok/tudunk az edzőmmel csinálni semmit. Ő adja a feladatokat, én csinálom, de semmi változás. Látom a többi lovasnálh, hogy nekik nem mozog hajtás közben. Az én lovamat nagyon kell hajtanai. Pálca, csizma együtt, hogy egy normális ügetést vagy vágtát tudjunk csinálni.
2020. jún. 6. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a sarkantyú oldotta meg ezt a bajom. Most nem kell már, de úgy nagyon ügyeltem, hogy a kelleténél ne mozduljon többet a lábam.
2020. jún. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sarkantyút nem javasolnám úgy, hogy nem tudjuk mennyire képzett a kérdező. Láblengetésnél pedig nagyon rosszul is elsülhet, hogy folyamatosan “böködi” vele a ló oldalát.

Nekem is volt ilyen problémám. Túlságosan szorítottam a térdem és elöl is volt a lábam. Hátrébb húztam a lábaimat, befelé fordítottam a lábfejem és nem szorongattam a nyerget térddel. Nekem ezek segítettek, így együttesen :)

Egyébként nem lehet, hogy kicsit kicsi neked a ló? Akkor tényleg lengetni kell a lábat, hogy hajtani tudd, mert alapból nem jó helyen fekszik a lábad, a mérete miatt.

2020. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A lo magassagilag nem kicsi, de a lábaim elég hosszúak és a kengyelem is lelog a ló hasa alá.
2020. jún. 7. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor mégis kicsi. Arányaiban kell megfelelőnek lennie.

Ültem már én is a 170 centimmel 140-es lovon úgy hogy lelógott a lábam mert véknya volt de egy kerek de kis termetű lovon pont jó helyen volt a lábam.

Magassag alapján egy 160-as lónak jónak kéne lennie nekem, de mégse jó ha vékony testalkatú mert akkor is lelóg a lábam, ha viszont nagyobb a hasa felveszi a lábam hosszát és pont jó helyen van minden. De ezt sokszor a lovardába nem veszik figyelembe és szenvedek a jó magasságú de vékony lovakkal mert nem tudok rendesen segítséget adni neki.

2020. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!