Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mitől függ hogy...

Szerintetek mitől függ hogy az oktató melyik lóra teszi a lovast?

Figyelt kérdés

Pl egy lovast több edzés után ugyanarra a lóra tesz az oktató..

Azt akarja az edző, hogy valamit tanuljon attól a lótól a lovas? Hogy rajta fejlődjön? Hogy valamilyen hibáját így javítsa ki? Vagy azért rakja rá, mert még tapasztalatlan (béna) a lovas, és más lóval nem bírna?

Vagy szerintetek mi lehet az oka?



2020. jún. 18. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tapasztalatlan a lovas akár amiatt is.

Vagy mert a többiek alá nek tud más lovakat adni és neked az a ló jutott.

Vagy azt látja jól dolgozol azzal a lóval.

De igazábók beszélj az edződdel mert csomó oka lehet annak, hogy mindug ugyan arra a lora ultet

2020. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet, az első már kifejtette. Célszerű lenne megkérdezni az edződet, mert nem csak az a feladata, hogy a pálya közepéről utasítgasson, hanem a kérdésekre is válaszoljon. Ha másik lovon is szeretnél lovagolni kérdezd meg, ennyi. Ezért csak nem fog kettéharapni, ha még igen, akkor nem vagy jó helyen.

Én szeretem cserélgetni a lovakat a lovasok alatt, persze tiszteletben tartom a kérésüket is, ha van kedvenc, de huzamosabb ideig nem jelölök ki lovat nekik. Általában 2-3 alkalom után cserélgetem. Na meg attól is függ ki hol tart. Pl ha vágyát tanítom, akkor olyanra ültettem, aki könnyen beugrik, kényelmes, hintalovas mozgású, aztán ha futószáron már megy, még szabadon is sikerült párszor lovagolni, akkor adok egy kicsit nehezebb esetet, ami csak pontosabb segítségre ugrik be, nem olyan kényelmes a mozgása.. stb. Ez is csak egy példa, hogy milyen okból ültek lovast bizonyos lovakra.

2020. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg több ok lehet a háttérben, de ezt csak az edződ, és talán pár másik, ottani lovas tudja biztosan.

De saját esetről tudok mesélni :)

Volt egy nagyon idős paci, aki a valaha volt legnagyobb kedvencem volt. Hajtós volt és ha valaki nem volt elég határozott, nem csinált semmit. Mi nagyon hamar összeszoktunk és az akkori tudásomhoz tökéletesen passzolt (még nem ugrottunk), viszont az edzőm nagyon hamar átlátta, hogy nem igazán passzolt más a lóhoz, mindig óvatosan mondta nekem, hogy a ló pár napot pihent, mert rám várt. láttam még elvétve pár órát mással és ezzel a lóval és megértettem miről beszélt. Amikor én mentem vele, minden órán olyan kedves mosoly volt az edző arcán és minden egyes alkalommal megjegyezte, hogy milyen gyönyörűen megy a ló, milyen szépen össze van szedve és mekkora öröm nézni a majdnem 30 éves lovát:) valamint, hogy még sosem látta ilyen szívesen ügetni, vágtázni és milyen gyors is. és egy idő után szintén óvatosan elmondta, hogy másnak már nem merte odaadni ezt a lovat.

Másik eset, amikor az egyik iskola/versenylovon mentem sokáig, de tőle viszont tanulnom kellett: hihetetlenül ijedős és makacs lóról van szó, akinek nagyon érzékeny a szája, és néha önfejű is, úgyhogy tőle tényleg sokat tudtam tanulni.

2020. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok indoka lehet rá.

Engem egyszer azért ültetett pörgősebb lóra mert sok volt a csizmám. Aznap megtanultam, hogy ezt a lóhoz kell mérni.

Volt, hogy azért ültem nehezebb lovakra, hogy a fiatalabb, tapasztalatlan lovasoké lehessen a legszelidebb.

Lehet, hogy azért, mert azzal a lóval összeilletek, és azt akarja, hogy önbizalmat szerezz rajta, mielőtt problémásabbra, fiatalabbra tenne.

Az a lényeg, hogy ő tudja,

2020. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!