Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes kancának lehet csikója?

Kehes kancának lehet csikója?

Figyelt kérdés
A kérdésem csupán érdeklődés szintű,mivel van a környezetemben egy kehes ló, akit tulaja úgy mentett meg egy kupectól. A kanca akkor produkál tüneteket, ha jön valamilyen erősebb front. Mellette kap Bisolvont időnkénti szünetekkel és java részt árnyékos, kinti helyen van tartva, nagyon ügyelve a minőségi, pormentes takarmányozásra. Az állatorvos amikor kijön a lovardába, akkor rászokott nézni erre a lóra is, de csak akkor kap ellátást, ha tüneteket produkál. Mivel tisztavérű, jó küllemű kanca, ezért jutott eszembe a kérdés. Természetesen szó nem volt fedeztetésről, csak simán érdekel a téma, hogy mennyire viselné meg a lovat a vemhesség, esetleg az injekciók, vagy a Bisolvon mennyire hatna károsan.

2020. aug. 8. 21:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy tudom, hogy nem szaporítani kell a lovakat, hanem tenyészteni és,hogy csak az egészséges példányokat érdemes, de csak érdekel, hogy mi lenne, ha..... Szóval csak elméleti alapú.
2020. aug. 8. 21:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kehesség nem zárja ki a csikót.
2020. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen fokú a kehesség. Súlyosabb esetben egy nehéz ellésnél problémák lehetnek.
2020. aug. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút ló és kehesség függő. Előtte kell egy átfogó állatorvosi vizsgálat, ha a doki rábólint, mert megfelelő a ló egészségügyi állapota és nem előrehaladott a kehesség akkor semmi akadálya a vemhességnek. Nyilván növelheti a kockázatokat, de ez más betegségnél is benne van a pakliban.

Ismerek is nem egy kehes kancát, akinek volt már csikója.

2020. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom hülye kérdés, de a kehesség nem öröklődik? Úgy tudom főleg a rossz tartási körülmények okozzák, és maga a kehesség is inkább egy átfogó fogalom a légzőszervi megbetegedésekre, de van esély arra, hogy a tüdő károsodása részben genetikai alapokra is vezethető vissza?
2020. aug. 9. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kehesség nem öröklődik, max a hajlam lehet, de ezt ugye nagyon sok minden befolyásolja, sőt lehet a közvetlen utódnál nem is jelentkezik csak az unokánál és ott se mindnél.

Az állatorvossal kell konzultálni egy alaposabb vizsgálat után, hogy lehet-e fedezetetni.

2020. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam öröklődik, ez egyértelmű, de ha a csikójára odafigyelsz a kezdetektől, talán hosszú ideig jó formában tudod tartani. Szerintem ha amúgy jó kanca, érdemes fedeztetni, egyik ló sem tökéletes, valami kis apró nyavalyája mindnek van, csak emiatt ne hagyd üresen. Ellésnél nem okoz gondot. Nekem volt brutál kehes kancám, nagyon könnyen ellett és szoptatott.
2020. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!